Země nejpřívětivější vůči rodinám emigrantů

Německá společnost InterNations GmbH vydala v dubnu zajímavou tiskovou zprávu shrnující průzkum toho, které země mají nejpřívětivější přístup vůči rodinám emigrantů. Do průzkumu bylo zahrnuto celkem 14272 (3067 z nich žije v zahraničí spolu se svými nezaopatřenými dětmi) emigrantů zastupujících 174 národností a žijících ve 191 zemích. Účastníci studie byli požádáni, aby ohodnotili 43 různých aspektů života v zahraničí na škále od jedné do sedmi. Hodnocení se týkalo kvality života, snadnosti začlenění se do společnosti, práce v zahraničí, rodinného života, osobních financí a životních nákladů.

Vzdělání, jazyková vybavenost a sociální parametry respondentů

Zajímalo nás, z jakého sociálního prostředí účastníci pocházeli, proto jsme organizátora průzkumu požádali o doplňující informace.

Z 3067 účastníků, kteří aktuálně vychovávají v zahraničí nezaopatřené děti, uvedlo 34 procent středoškolské a dalších 41 procent vysokoškolské vzdělání (což odpovídá i celkovému průměru u všech respondentů).

Co se týče jejich pracovní kvalifikace a uplatnění v nové zemi, většina z rodičů (39 procent) jsou zaměstnanci a 10 procent zůstává v domácnosti. Jeden z devíti rodičů je také soukromým podnikatelem nebo vlastníkem malého podniku, přičemž jen jeden z deseti dosud hledá práci.

Inzerce

A jak je to s jazykovou vybaveností emigrantů? U 10 procent dotázaných byl rodný jazyk stejný, jako jazyk hostitelské země. Pro 36 procent bylo snadné se nový jazyk naučit, zatímco 41 procent pociťovalo nutnost naučit se cizí jazyk jako negativní. Pouze 10 procent však hovoří jen rodným jazykem – zbytek hovoří nejméně jedním cizím jazykem. Tři z deseti rodičů mluví místním jazykem často a více než jeden z pěti jím mluví poměrně dobře. 36 procent dotázaných navíc uvedlo, že jejich dítě/děti mluví místním jazykem velmi dobře.

Zajímavá je také integrace emigrantů do nové společnosti. 61 procent dotázaných rodičů řeklo, že se cítí být v kulturních zvyklostech nové země „jako doma“ a téměř jeden z pěti (18 procent) se cítí být v dané zemi zcela doma.

Inzerce

Kde se žije emigrantům nejlépe?

Současné první desítce vévodí následující státy: Uganda, Izrael, Taiwan, Kostarika, Thajsko, Řecko, Austrálie, Mexiko, Turecko, Filipíny. Jakkoli se to může zdát překvapivé, rodiče-emigranti se cítí být v Ugandě nejen vítaní, ale také bezpeční, zatímco Izrael poskytuje nejlepší vzdělání a zdravotní péči na světě. Zdá se, jakoby vřelé přijetí šlo ruku v ruce se slunným počasím, protože pro emigranty nejpřátelštější destinace mají příjemné klima po celý rok. Mezi pro rodiny emigrantů nejméně přívětivé země naopak patří německy hovořící země, jako je Německo, Rakousko a Švýcarsko. Dobře nedopadlo ani Rusko, Belgie či Česká republika, která obsadila až 36. místo ze 45 hodnocených zemí.

Čeho si v nové zemi cení nejvíce?

Co bylo při hodnocení přívětivosti jednotlivých zemí nejdůležitější a čeho si emigranti s dětmi nejvíce cení?

  • Pozitivního přijetí dětí místními obyvateli a přátelského chování
  • Příjemného prostředí pro výchovu dětí
  • Bezpečnosti
  • Dostupnosti vzdělání
  • Dostupnosti zdravotní péče
  • Možností pro volnočasové aktivity (výlety, kempování)
  • Dobrého jídla

Rozdílné hodnocení Česka před rokem a dnes

Pro zajímavost, v roce 2016 zastupovaly první desítku tyto státy: Taiwan, Malta, Ekvádor, Mexiko, Nový Zéland, Kostarika, Austrálie, Lucembursko a Česká republika. Co se u nás za rok změnilo, že jsme se v žebříčku přívětivosti takto výrazně propadli?

Zdroj a podrobné výsledky průzkumu naleznete zde: www.internations.org

Redakčně upraveno

Inzerce
Autor: Mgr. Věra Tautová, DiS.
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Autor: Mgr. Věra Tautová, DiS.
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Země nejpřívětivější vůči rodinám emigrantů - diskuze

Poradna

Stolice u 12t miminka na UM

| Fuxinka | 27.03.2024, 19:08

Dobrý den,
dcerka 12 týdnů, plně na UM AR. AR nastaveno dle mého popisu pediatričke, kvůli ublinkávaní u dve hodiny po jídle. Máme oboustranný celkový rozštep, takže i napolykáme hodně vzduchu a trpíme kolikou.
Posledné dva dny občas začne brečet už v půlce krmení. Dnes v poledne se šponovala a byla rovna jak pravítko, tak jsem pomohla rourkou po prvních 60 ml a že prdíků teda bylo. Vykakala následne i ty dva bobky, které ale byli obalene v hlene a takové tmavě zelené části. Od kdy jsme na AR začala papat lepšie, skoro zdvojnásobila dávky. Za další 3 hodinky sme papali znovu. U krmení hned začne slyšet bříško, takové to bublání. Po krmení byla stolica, řidší, ale byli v ní černé tečky (moc se rozetřít nedali, a víc nezčerveněli), ale myslím, že to může být krev.
K pediatričke čekáme na termín, ale netreba radši jít na pohotovost?
Děkuji.

Dobrý den,

na meteorismus přidejte Espumisan, můžete do každé láhve 5 kapek. Co se týká zbarvení stolice, sledujte, pokud se bude stav opakovat, kontaktujte pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | dnes, 08:47
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×