Maminka Lucie testuje se synem Josífkem antikolikovou lahvičku Haberman od Canpol babies

  1. První seznámení s antikolikovou lahvičkou
  2. Hodnocení po 14 dnech testování

První seznámení s antikolikovou lahvičkou

Milé maminky,

před pár týdny jsem se zapojila do testování kojeneckých antikolikových lahviček HABERMAN od Canpol babies pro děti od narození do půl roku. Jelikož můj syn, v té době 3 týdny, trpěl na koliky již od porodnice, neváhala jsem a hned jsem se zapojila. Jaká pak byla radost, když jsme byli vybráni!

Inzerce

Seznámení s lahvičkou Haberman

Lahvička je trošku jiná, než klasické lahvičky a bez návodu bych nepřišla na to, jak funguje. Jakmile jsem ale zjistila postup, jak s lahvičkou pracovat, zjistila jsem, že je to naprosto jednoduchá manipulace.

Lahvička se skládá z částí klasických jako ostatní lahvičky, jedna část se však liší, a to modrá kulatá část, která se nacvakne pod dudlík a tím odsává bublinky, které by miminko mohlo při pití lahve polykat. Výrobce uvádí, že se dá lahev složit jednou rukou. Více méně je to pravda. Jakmile jsem lahev složila dohromady a naplnila nápojem, při otočení lahvičky se nápoj do dudlíku nenaleje sám. Musí se na dudlíku podržet takový gumový "knoflík", který při zmáčknutí naleje tekutinu do dudlíku, a bubliny zůstanou v lahvičce. To bych bez návodu nezjistila.

Inzerce

Inzerce

S lahvičkou se dá otáčet a regulovat průtok, což je pro novorozence důležité

Jinak lahvička se dobře drží, dudlík má velikost akorát do malé pusinky novorozenců, z dudlíku nápoj neteče sám.

Dítě se musí snažit, aby nápoj vysálo, a navíc se dá s lahvičkou otáčet a tím tak regulovat jak moc nápoj poteče - výborné pro rychlojedlíka jako je ten náš.

Inzerce

Závěrem tedy první dojmy z lahvičky výborné!

Ale máme před sebou ještě pár týdnů testování. 

Lucie

Hodnocení po 14 dnech testování

Milé maminky,

jakmile jsem se seznámila s lahvičkou Haberman od Canpol babies a s jejím sestavením, přišlo na řadu samotné užívání.

Vymývání lahvičky Haberman

Lahvička samotná, jak už jsem zmiňovala, má jen 3 části. Nemá žádné zbytečné a malé záhyby, tudíž vymývání je velmi jednoduché. Stačí jen opláchnout a lahev je čistá. Dá se také dát do myčky a ta si s umýváním jednoduše poradí.

Jak probíhá manipulace s antikolikovou lahvičkou

Lahev se naplní tekutinou a je nutné na savičce zmáčknout výstupek, díky němuž se do savičky tekutina naleje. Při otočení lahve savička neteče, opravdu nevyteče ani kapka. Následně už se jen nabídne dítěti a dítě saje. Tímto napuštěním zůstanou přebytečné bublinky v lahvi a dítě je nepolyká. Zůstávají tak po celou dobu krmení.

Jediné negativum, které jsem při tomto zaznamenala je, že když dítě pije a v lahvi nejdou vidět bubliny, nevím, zda vůbec saje nebo jestli u toho spí. Hlavně v noci, když jsem krmila v pološeru, jsem se musela pořád dívat, jestli uvidím nějakou bublinku, která bude znamenat, že dítě pije. Je to ale o zvyku a hlavně dítěte (viz níže).

Láhev Haberman je navržena tak, aby mléko neteklo a dítě muselo samo sát

Ze začátku bylo krmení trošku namáhavé, protože jsme používali klasické lahvičky, ze kterých mléko samo teklo a dítě se tedy nemuselo s taháním namáhat. Mému synovi teklo mléko po bradě, protože nestíhal sát, a přitom jsme měli savičku s nejmenší dírkou, pro děti od narození.

Naopak lahvička od firmy Haberman je navržena tak, aby mléko neteklo a dítě muselo samo sát. Po pár dnech jsme se to naučili. 

Výhodou je regulace průtoku tekutiny

Navíc se dá s lahvičkou otáčet a tím regulovat pomalejší či rychlejší průtok tekutiny, což jsme opravdu potřebovali, protože syn má malou pusinku a málo saje, takže my jsme pokaždé krmili tak, že jsme měli nejpomalejší průtok (na rozdíl od ostatních lahviček jsem tuto výhodu nikde neviděla). Po krmení se opět zmáčkne výstupek na savičce a tím se přebytečná tekutina vyleje zpět do lahve. Opravdu jednoduché.

Bublinky opravdu zůstávají celou dobu v láhvi

Musím říct, že s lahvičkou Haberman jsem naprosto spokojená a mám radost, že jsem dostala tu možnost ji vyzkoušet. Za velké plus musím zmínit jak jednoduché sestavení, manipulaci, tak samotné užívání. Je to opravdu jednoduché, a ačkoli to vypadá složitě - není.

Po pár dnech používání se syn naučil tahat stejně, jako když je kojen, neteče mu mléko samo, nemá je tím pádem po celé bradě a vypije přesně to, co si sám natahá. Největší výhodou, kterou jsem zaznamenala a neviděla u jiných lahviček, je že se dá s lahví otáčet a tím regulovat průtok tekutiny. To je naprosto super. Bublinky opravdu zůstávají celou dobu v lahvi, nemusím mít strach, že bude zbytečné bublinky polykat a tím si zhoršovat bolesti břicha. 

Bez koliky a bolestí bříška

Po třech týdnech používání antikolikové láhve Haberman jsme bez koliky, bez bolestí břicha, a tudíž maminka i s miminkem naprosto spokojeni. Jinou lahvičku už používat nebudeme. 

Děkujeme!

Maminka Lucka

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Maminka Lucie se synem Josífkem - diskuze

Poradna

Stolice u 12t miminka na UM

| Fuxinka | 27.03.2024, 19:08

Dobrý den,
dcerka 12 týdnů, plně na UM AR. AR nastaveno dle mého popisu pediatričke, kvůli ublinkávaní u dve hodiny po jídle. Máme oboustranný celkový rozštep, takže i napolykáme hodně vzduchu a trpíme kolikou.
Posledné dva dny občas začne brečet už v půlce krmení. Dnes v poledne se šponovala a byla rovna jak pravítko, tak jsem pomohla rourkou po prvních 60 ml a že prdíků teda bylo. Vykakala následne i ty dva bobky, které ale byli obalene v hlene a takové tmavě zelené části. Od kdy jsme na AR začala papat lepšie, skoro zdvojnásobila dávky. Za další 3 hodinky sme papali znovu. U krmení hned začne slyšet bříško, takové to bublání. Po krmení byla stolica, řidší, ale byli v ní černé tečky (moc se rozetřít nedali, a víc nezčerveněli), ale myslím, že to může být krev.
K pediatričke čekáme na termín, ale netreba radši jít na pohotovost?
Děkuji.

Dobrý den,

na meteorismus přidejte Espumisan, můžete do každé láhve 5 kapek. Co se týká zbarvení stolice, sledujte, pokud se bude stav opakovat, kontaktujte pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | dnes, 08:47
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×