Inzerce
Inzerce
Inzerce

Otravy dětí: Čočkové baterie

Obvykle baterie průměru 8-12 mm, používají se např. do kalkulaček, hodinek nebo naslouchátek. Složení se liší podle výrobce, použití a roku výroby. Ve 80-90% případů baterie volně projde trávicím traktem, nevyvolá prakticky žádné potíže a vyloučí se stolicí. Pokud dojde k uvíznutí baterie a narušení obalu však v zažívacím traktu baterie uvízne a naruší se její obal, může dojít na vlhkých tkáních trávícího traktu k poleptání.

První pomoc

Po požití nevyvolávat zvracení, aktivní uhlí nepodávat, dát pít čaj nebo vodu. Zkusit zjistit, o jaký druh baterie šlo a zda je nebo není vybitá. Kontaktovat TIS nebo lékaře.

Zdroj: Dětské otravy, autor Mgr. Karolina Mrázová

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Čočkové baterie - diskuze

Poradna

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda je pravděpodobné, že jsem otěhotněla 24.11., když na uz, který proběhl 30.1. byl vidět pouze gestační váček a 15.2. už byla potvrzena srdeční akce? Nemám pravidelnou menstruaci, ale nejsem si jistá termínem porodu.

Moc děkuji za Váš čas

Dobrý den,

datace těhotenství a od toho termín porodu se koriguje na prvotrimestrálním ultrazvukovém vyšetření, v rámci internetové poradny se více radit bohužel nedá.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | dnes, 07:40
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×