Zájem o Českou školu v německém Frankfurtu je veliký

Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Dne 7. prosince 2010 se v německém Frankfurtu nad Mohanem uskutečnila historicky první informační schůzka České školy s rodiči dětí českého původu dlouhodobě žijících za hranicemi České republiky. Obsahem schůzky bylo představit možnosti vzdělávání českých dětí v zahraničí a koncept České školy ve Frankfurtu. Setkání organizovalo neziskové občanské sdružení Vita Bohemica e.V.

Cílem schůzky bylo především vysvětlit rodičům z oblasti německé spolkové země Hessensko nutnost bilinguální výchovy dětí v českém jazyce a zároveň zprostředkovat jim pohled na již existující České školy v Berlíně a Paříži. Záštitu nad projektem Česká škola Frankfurt nad Mohanem převzalo České centrum Berlín a centrální organizace Českých škol bez hranic, patronem projektu je český velvyslanec JUDr. Rudolf Jindrák.

V rámci schůzky zazněla kromě představení České školy ve Frankfurtu koordinátorkou projektu Kateřinou Spiess-Velčovskou také prezentace projektů zaměřených na vzdělávání dětí a dospělých v českém jazyce v Německu ředitelem Českého centra Berlín Martinem Kraflem. Význam projektu Českých škol v zahraničí a jeho celosvětovou působnost osvětlila ředitelka centrální organizace Českých škol bez hranic Lucie Slavíková-Boucher, která se také vyjádřila k právním otázkám týkajících se dětí české národnosti žijících v zahraničí. Specialistka na dvojjazyčnou výchovu Jana Brázdová, která v České škole Frankfurt bude také zodpovídat za pedagogickou stránku projektu, rodičům přiblížila přednosti bilinguální výchovy dětí a zároveň shrnula zásady aplikace v praxi. Představenstvo neziskového sdružení Vita Bohemica e.V. zastupovala na setkání Hana Spijkers, která se vyjádřila k funkci spolku jako zřizovatele a správce školy a zároveň prezentovala na konkrétních příkladech mimoškolní nadstandardní programy, které výuku v České škole doplní.

Součástí schůzky byla také diskuse s rodiči, jejíchž připomínky a postřehy vedly k naplánování dalších dílčích kroků a zároveň k návrhu řešení aktivit přizpůsobených na specifické požadavky rodin žijících v oblasti Porýní a Mohanu. Setkání rodičů se zástupci České školy se setkalo s velkým úspěchem a pozitivním ohlasem všech přítomných. Česká škola Frankfurt zahájí činnost v únoru 2011 nejprve formou pravidelných setkání rodičů s dětmi předškolního věku jednou týdně, od září 2011 se počítá s výukou dětí 1. a 2. stupně ZŠ.



autor: ceskaskola    Poslední změna: 09.12.2010 13:08:51
Předchozí článek Přípravy na zahájení výuky v
České škole Frankfurt vrcholí
Další článek Česká škola v německém Frankfurtu
Diskuze
Komerční sdělení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×