1. Centrum podpory plodnosti

logo 1. CENTRUM PODPORY PLODNOSTIToužíte po miminku, ale….? Patříte mezi páry, které nemohou počít dítě?

Plánování miminka je v dnešní době velmi diskutovaná záležitost hlavně mezi páry, které překročili věkovou hranici třiceti let. „Jak se dá řešit (ne)plodnost neinvazním způsobem?

Využijte novoročních slev, informujte se na tel.: 775 509 209 nebo e-mailu: info@centrumplodnosti.cz

Pár se srdíčkem

Ředitelka centra, MUDr. Jana Všetičková, se zabývá tématem plodnosti již řadu let.

Každým rokem se zvyšuje procento párů, které nemohou přirozenou cestou počít potomka, narůstá podíl, kdy příčina bývá na straně partnera. Stejně tak se často setkáváme s klientkami, kterým se nedaří otěhotnět či udržet těhotenství přesto, že jsou z hlediska lékaře zcela zdravé či vyléčené a to ani cestou asistované reprodukce. O tom, že důležitou roli hraje věk páru, především žen, dlouhodobé užívání hormonální antikoncepce, životní styl, stres, žádná diskuze není.

V současné době pro tyto páry neexistuje ucelený systém odborné péče, který by se věnoval této problematice komplexně.Naše centrum vzniklo jako chybějící článek mezi gynekologickými ambulancemi a Centry asistované reprodukce.

Co je tedy pro dvojici, která plánuje rodinu důležité?

ruce do srdíčkaUrčitě potřebná vyšetření u odborníků z oblasti gynekologie a porodnictví, urologie, endokrinologie, imunologie a rehabilitace, se kterými centrum úzce spolupracuje.

Dále se již jedná o samotnou práci s párem, kde by bylo vhodné, aby si oba partneři navykli na režimovou změnu stravovacích návyků, cílenou na vnitřní očistu organismu. Snížení stresového zatížení pomocí psychosomatického přístupu. U žen se pak zejména jedná o harmonizaci svalového napětí v oblasti zad, pánve a cíleném vyladění a harmonizaci vitálních energií. Za stěžejní je právě považována práce s vitálními energiemi.

Co si lze pod tímto pojmem představit?

Zjednodušeně řečeno nastavení rovnováhy v těle a posílení funkce jednotlivých orgánů.

Pro centrum bylo klíčové zajistit specialistu, který umí vitální energie diagnostikovat a dále s nimi pracovat. „A to se nám také podařilo“, dodává MUDr. Jana Všetičková. Přenášíme tím do České republiky zkušenosti z renomované kliniky v Německu. Náš specialista jako jediný certifikovaný terapeut v metodice vitálních energií (s akreditací Německé lékařské komory) tímto doplňuje ojedinělou ucelenou metodiku pracoviště.

Pro koho je tedy naše pracoviště určeno? A za jak dlouho se výsledky dostaví?

čekárnaJak již bylo řečeno, je určeno pro páry, které plánují rodičovství, ale i pro páry, které se připravují nebo již podstoupily jeden či více asistovaných cyklů a chtějí zvýšit pravděpodobnost úspěchu v dalším cyklu.

Žena, která se u nás léčí, má subjektivně méně potíží a celkově se cítí lépe a vyrovnaně zpravidla již po prvních dvou návštěvách. O spontánním početí můžeme hovořit v průměru do 3-4 měsíců za předpokladu, že žena či pár dodržují terapeutický plán.

Centrum také nabízí péči alternativně založeným párům se specifickými potřebami. Je pomocníkem a zázemím pro ženy a páry, které jsou ve velkém sociálním a společenském tlaku a očekávání, ze kterého je obtížné se vymanit.

Terapeuti centra pomáhají některým ženám přijmout i fakt, že plodnost na úrovni mateřství není jedinou formou jejich plodnosti životní.

Závěrem MUDr. Jana Všetičková uvádí, že ačkoliv se situace pro samotný pár zdá bezvýchodná, tak procento dohledání příčiny a jejího odstranění je vysoce nadprůměrné.

panorama 1. CENRUM PODPORY PLODNOSTI

 www.youtube.com/watch?v=pJn13Yh7a-U
www.facebook.com/centrumplodnosti

http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3426659

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Komerční sdělení

Související články

1. Centrum podpory plodnosti - diskuze

 • liberec
  Ja jsem byla na Klinice asistované reprodukce a umělého oplodnění v liberci. V stellart :-)
  martina.marna   | 23.08.2016 14:41:25 | Reakcí: 1, poslední: 25.08.2016 11:34:57
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: liberec
   Dekuji za doporuceni znama zrovna hleda nejakou takovou kliniku
   doubrafka   | 25.08.2016 11:34:57
   Reagovat | URL příspěvku
 • Dotaz
  Ráda bych se zeptala, jestli se věnujete problému samovolného potratu.
  Mám čtyřletého syna, naprosto v pořádku, bez nějakého "snažení", celé těhotenství bez problémů. Ale teď v průběhu roku a půl moje 2 těhotenství skončila ve 12 a 13 týdnu. Děkuji za odpověď.
  JKredvikova   | 15.04.2015 19:32:53 | Reakcí: 1, poslední: 17.04.2015 09:37:20
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Dotaz
   Dobrý den,mám na Vás otázku,zda jste tuto okolnost konzultovala se svým gynekologem a zda byla provedena vyšetření hormonálních hladin či nějaká další vyšetření(např.štítné žlázy a podobně..).S podobnými situacemi se na nás klientky obracejí, se samovolnými opakovanými potraty či zamlklými těhotenstvími.S touto problematikou máme vcelku dobré výsledky.Doporučuji Vám objednat se na osobní konzultaci do našeho centra,kde se Vám budeme věnovat detailněji.Hezký den.
   MUDr.Jana Všetičková   | 17.04.2015 09:37:20
   Reagovat | URL příspěvku
 • Dotaz
  Dobrý den,
  snažíme se s manželem už skoro rok o první miminko.
  Mám pravidelnou menstruaci (hodně bolestivou),
  žádné srůsty nebo jiné překážky, podle gynekologa, nemám.
  Hlídám si ovulaci, ale úplně jistá si nejsem.
  Z hormonů nemám dobrý pocit, když vidím, jak po nich kamarádky tloustnou nebo jsou psychicky rozhozené.
  Poradili byste mi?
  Děkuji.


  Lucieta   | 15.04.2015 10:27:58 | Reakcí: 1, poslední: 17.04.2015 09:41:36
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Dotaz
   Dobrý den,
   rok je celkem přiměřená doba.Nicméně by bylo nejspíš velmi vhodné zjistit např.jak dlouho jste užívala (pokud vůbec)hormonální antikoncepci?Kolik je Vám let?Zda je spermiogram Vašeho partnera v pořádku.Určitě by to bylo na více otázek.Pokud byste měli zájem-při osobní konzultaci můžeme vše probrat.Hezký den.
   MUDr.Jana Všetičková   | 17.04.2015 09:41:36
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den, nechala jsem si udělat test ovariální rezervy, abych věděla, zda ještě mohu odkládat mateřství. Výsledek mám 0,5 ng/ml. Menstruaci mám celkem pravidelnou, avšak mnoho dní (obvykle třeba 10) mám pouze "špinění", než hned poté nastane silnější menstruace, která při 2 posledních cyklech trvala již jen 2 dny. V předchozích měsících trvala 5 - 7 dní. Hormonálni antikoncepci neužívám již cca 2 roky, první 4 měsíce po vysazení menstruace vypadala jako bych stále užívala HA, dále se krvácení začalo různě prodlužovat, pár měsíců jsem menstr. dostala dokonce 2x, ale nyní již asi půl roku spíše přetrvává výše uvedené. Již v ty dny "špinění" cítím bolest prsou, v noci to bývá asi nejhorší, když se tou bolestí vzbudím při přetáčení na bok, ale neřekla bych, bych nemohla bolestí spát, jen o tom prostě vím. K tomu mne bolívají často klouby - kyčle, kolena, občas spíše jakoby kosti nohou - to nedokážu zcela přesně popsat. Bazální teplotu si neměřím. Mám chronický zánět štítné žlázy, léčený, užívám Euthyrox 50 (1 - 0 - 0) - nevím, do jaké míry by toto mohlo ovlivnit výsledek AMH testu a nevím, do jaké míry štítná žláza ovlivňuje menstruaci. Momentálně mne nejvíce zajímá to, zda je tento výsledek důvodem k návštěvě lékaře (test jsem si nechala udělat na vlastní náklady v jedné laboratoři v Č. Budějovicích, i když vzorek odesílali do Hradce Králové). Výsledkem jsem totiž, v souvislosti po prostudování očekávaných hodnot, zaskočena a nevím, jak toto řešit dál, pokud se nechci připravit o možnost mít alespoň jedno dítko. Ještě uvedu informaci, že cca před 3/4 rokem jsem prodělala HPV infekci, chodila jsem na pravidelné kontroly ke svému gynekologovi, který mi po 3. kontrole sdělil, že již je vše v pořádku, ale i tak mám nyní kontroly častější - 1x za půl roku (dle slov mého oš. lékaře - že na to mám od pojišťovny nárok). Děkuji za Váš čas.

Dobrý den, vaše hodnota AMH je nízká, takže dle toho lze soudit, že ovariální rezerva není příliš vysoká. AMH je ovšem orientační marker ovariální rezervy. Nelze říci, že nemůžete otěhotnět, i když budete mít AMH téměř nulový. Také samozřejmě záleží i na tom kolik je vám let. Ve vyšším věku je nízká hodnota AMH častější, což je logické a také kvalita případných vajíček nebývá valná. Užívání Euthyroxu určite hodnotu AMH nijak nezkresluje. Pokud je vaše menstruace dlouho trvající a pouze ve formě špinění, i to může poukazovat na neoulační cykly. Takže zpět k vaší otázce - mateřství není nikdy radno příliš odkládat (po 25. roce věku se obecně pravděpodobnost otěhotnění výrazně s rostoucím věkem, snižuje), natož s nízkou hodnotou AMH.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 24.04.2017, 07:07
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce