Snubní prsteny a šperky pro nevěstu

7. Svatební prstýnky

Ten den, kdy šel Martin zamluvit termín na radnici, obešel i většinu krámů s prstýnky, aby si udělal představu, co je v nabídce. V každém krámu zároveň říkal, že tam určitě není naposledy, že bude muset přijít se mnou, pak se svou maminkou, pak s tchýní a pak že dorazíme všichni a jeden prstýnek vybereme. Všichni se tomu smáli, ale mě moc do smíchu nebylo, když mi to vyprávěl, protože jsem dostala strach, že to tak skutečně bude :o).

První výprava pro prstýnky

Ve středu 5. 6. jsme se vypravili poprvé do města ve složení já a Martin (dle plánu :oD). Prošli jsme pár obchodů a zjistili jsme, že to bude náročnější, než jsme si původně mysleli. Naše představa byla taková, že prstýnky budou ne příliš výrazné a široké, bez kamínku, bez velkého broušení, žluté zlato a rozumná cena. Jenže, co se líbilo mně, to se nelíbilo Martinovi, a co se líbilo nám oběma, tam byl problém s cenou. Martinova mamča si ale vzpomněla, že zná majitele několika krámků – hned mu zavolala a už se o nás v krámech nejen jinak pečovalo, ale už pro nás byly i jiné ceny. Což pro mě byl tedy značný šok. Docela se nám líbilo několik prstýnků, a tak jsme se rozhodli, že druhý den – tedy ve čtvrtek – půjdeme opravdu vybrat. Další šok byl také v tom, s jakou rychlostí prstýnky dodávají – jestliže je objednáme do tří hodin daného dne, druhý den jsou na krámě (takže žádných 4–6 týdnů, jak mě strašili).

Druhá výprava pro prstýnky

Ve čtvrtek 6. 6. jsme se vypravili opět do města, tentokrát ve složení – já a Martin, jeho maminka a kupodivu i moje maminka (plán jsme zcukli). Ukázali jsme jim v jednom krámku, jaký prstýnek se nám líbí, a pak že se nám líbí ještě v jiném krámku jiný. A jelikož oba krámky patřili onomu majiteli, nebyl problém, hned nám prstýnek zabalili a přenesli nám jej do druhého krámku, takže jsme mohli rovnou porovnávat. Jenže těch prstýnků je tolik a jak si má člověk vybrat? Stále dokola nám ukazovali další a další. Byla jsem trošku bezradná, a pak mě napadlo právo veta. Byli ze mě docela v šoku, když jsem vzala do ruky jeden ten kartonek, na kterém bylo 6-12 prstýnků, a říkám, líbí se ti tady nějaký? Martin mi ukázal, které se mu líbí – ty se nelíbily mně – a tudíž jsme mohli celý kartonek nechat uložit a mohlo se přejít na další. Nakonec nám zbyly jen dva kartonky a dohromady tedy asi 18 prstýnků. A opět známá hra – vyber, které se ti líbí – hned nám je dali stranou na polštářek. Pak jsem se k nim naklonila já, vyhodila jsem ty, co se mi nelíbí, a vuala, na polštářku zbyly dva prstýnky. Pak už jsme si jen prstýnek nasadili na ruku a bylo jasné, který vyhrál. Hned jsme je zamluvili, vyzkoušeli velikosti a raději rychle odcházeli, abychom se do toho nezapletli znovu.

Jak to nakonec dopadlo?

V pátek 7. 6. šel Martin prstýnky zaplatit a domluvit se, co na nich chceme mít vyryto. Když mu ovšem ukázali cenu, tak se mu zdála vysoká. Když zvážili naše zlato a řekli, kolik od ceny odečtou, i přesto se mu ta cena prostě nezdála. Mrzelo ho, že tam zrovna není majitel obchodu, protože domluvená sleva mu prostě neseděla. A tak se jen domluvili, co na prstýnky vyrýt, a že se tam Martin vrátí v pondělí.

V úterý 11. 6., kdy jsem já už skoro šílela, že by měl dojít pro ty prstýnky, se tam vypravil se svou maminkou. Měli napevno domluvenou schůzku s majitelem obchodu. Ó jak jsem ráda, že jsem u toho nemusela být, já naprosto nesnáším dohadování o cenách – největší útrapy pro mě byly v Turecku, kde vysloveně očekávají, že budete smlouvat – naštěstí ti dva se v tom naopak vyžívají. Pan majitel na ně čekal, společně všechno spočítali, dokonce jim nabídl více za vykupované zlato, takže výsledná cena, kterou jsme za prstýnky zaplatili, byla 7 200 Kč (původní cena bez slevy byla 17 567 Kč - nesmím ten prsten ztratit, dyť by za to byla nová pračka i lednička :oD).

Doma jsme se prstýnky dlouho kochali. Pak jsme je schovali do krabičky a uložili do trezoru a tam hezky čekají, až nadejde den D a my je vyndáme a „použijeme“. Nechali jsme si na ně vyrýt (tedy jestli si to dobře pamatuji :oD) L+M 23. 8. 2013.

Ještě šperky pro nevěstu...

Rovnou sem připojím i část, jak jsem si kupovala čelenku do vlasů, náušnice a náhrdelník. Stále se mi totiž zdálo, že je na všechno dost času. Při odjezdu na dovolenou (13. 7.) mi tak nějak došlo, že po návratu z dovči budu mít přesně tři dny na to, abych si koupila čelenku do vlasů, protože pak mám mít zkoušku u kadeřnice (ve čtvrtek 1. 8.), a tam ji už budu potřebovat.

Když jsme navštívili Jindřichův Hradec, procházela jsem tam různé krámky a narazila jsem na místo, kde prodávali čelenky. Docela se mi jedna líbila, takže když jsme se vraceli z prohlídky města, zatáhla jsem Martina do onoho krámku a vybalila na něj, jestli se mu ta čelenka líbí. Chvíli na mě koukal a pak mi říká: „Luci, ale to by byla ostuda, my jsme z Liberce, Jablonex máme za rohem a ty si budeš kupovat bižuterii v Jižních Čechách? Hezky to vrať a až se vrátíme z dovči, půjdeme to spolu koupit.“

29. 7. jsem už opravdu vrčela, že se musí jít koupit ta čelenka. Martin přišel z práce a vedl s sebou i mamku, takže jsme směr Jablonec vyrazili společně. Měli jsme v merku několik prodejen, ale… proč je vždy nějaké ALE? Hned  v první měli dovolenou. Otočili jsme to tedy a vyrazili na druhé místo, zde bohužel byla pouze výrobna, nikoliv prodejna. Jedeme tedy na třetí místo – kde je pouze vzorkovna. Začínala jsem být trošku zoufalá. A tak se do toho pustila zase Martinova maminka a Martin – a co kdybychom si tu čelenku na svatbu jen půjčili a na tu zkoušku ke kadeřnici, co říkáte. My Vám to pak hned dovezeme zpátky. Přiznávám se, že se mi z toho až motala hlava, když jsem je poslouchala, jak pána přemlouvají. A taky přiznávám, že on už byl tak na rozpacích, že by nám to snad i půjčil, ale tyto šperky měla na starosti jeho kolegyně a ta měla tento týden dovolenou, a tak říkal, že máme přijít příští týden – jenže já jsem tu čelenku na zkoušku potřebovala již ve čtvrtek. Proto jsem je vysloveně odtáhla od krámku a šli jsme do dalšího, který byl na seznamu. Tam se mi moc líbilo, měli tam spoustu čelenek, náhrdelníků i náušnic. Během chvíle jsem měla vybráno, vyzkoušeno, zhodnoceno a pak i zaplaceno a v pytlíčku. Sice jsem se nechala zviklat na čelenku, která se spíše líbila Martinově mamince, ale náušnice a řetízek jsem si vybírala už sama a nenechala si do toho od nikoho kecat – přece jen já to budu mít na svatbě, ne ona!

Takže když to shrnu, tak za tyto tři šperky jsem dala 1 160 Kč. Chtěla bych je s největší pravděpodobností po svatbě prodat – buď s nimi obejdu půjčovny šatů, a nebo je zkusím hodit na net, ale kdo ví, třeba si je budu chtít nechat jako vzpomínku :o).

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Snubní prsteny a šperky pro nevěstu - diskuze

 • prstýnky
  Tak ta sleva je hodně dobrá. Ještě že si dal schůzku s tím majitel a že tu slevu vlastně dostal. To by vás pěkně natáhli. Já měla snubní prstýnky vybrané prakticky hned.... Jsou z bílého zlata a já tam mám zirkony, za platinu a brilianty bysme se nedomluvili. Ale na začátku jsem si řekli, že na prstýncích tolik nebudeme šetřit, protože je budeme nosit pořád a není to věc, kterou bych za měsíc strčila do šuplíku. Takže jsme vybrali ty, které se nám nejvíc líbili a každý nám je taky chválí.
  Karulka   | 10.12.2015 17:28:11
  Reagovat | URL příspěvku
 • Jak to dokázal takovou slevu!!!
  No pání, tak zaprvé tě obdivuji, jak si to celé dokázala krásně popsat a udělat z výběru prstýnků takový pěkný příběh a za druhé! Jak to dokázal získat takovou slevu to snad ani nejde! Teda když vezmu v potaz tu původní slevu! Já osobně jsem asi takový tip ženy jako jsi ty, uvažuji hodně prakticky a vše přepočítávám hned na jiné věci(důležitější pro život, jako co by se dalo koupit)...Každopádně s výběrem prstýnků jsem musela zavřít všechny oči co mám i ty kuří a podřídila jsem se manželovu výběru ve zlatnictví Lukáše Rýdla, kde nás nakonec stáli prstýnky 13000, ale musím říct, že jsou nádherné. Hlavní útěchou mi bylo, když manžel přišel s 10000 v ruce a řekl mi, že to ušetřil z fušek na prstýnky. Tenkrát mě rozplakal....
  GabraN   | 04.01.2015 11:02:19 | Reakcí: 3, poslední: 09.08.2015 11:53:42
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Jak to dokázal takovou slevu!!!
   Souhlasím s autorkou i Gabrou, taky mi v hlavě pořád šrotuje, co by se dalo pořídit za jeden zásnubní prstýnek, ale pravda je, že se na něj pořád nemůžu dostatečně vynadívat (i když je fakt, že na ruce je teprve krátce, od štědrého dne :) ), takže co se týče snubáků, dohodli jsme se se snoubencem, že by bylo nejlepší mít oba prstýnky (v mém případě – snubní a zásnubní) od Rýdla, aby k sobě ladily, protože on má taková specifický styl. Co si budeme povídat, ty ceny jsou pěkné, na druhou stranu je to všude stejný i v řetězcových zlatnictvích, takže je to asi jedno a ty od Rýdla jsou aspoň originální, ne tak konvenční.
   Pilattka   | 06.01.2015 19:12:30
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE: Jak to dokázal takovou slevu!!!
    GabraN tak to je nádherný!! Ono je to docela dost ale ty prstýnky jsou na celý život...mněli by byt no :) Já moc velkou svatbu nechci, takže raději investuji do prstýnku :) Musím přiznt, že Rýdla neznám, ale všude to čtu asi je to dost známý, tak jsem neodolala a našla na netu a byla to láska na první pohled :) Jsou vážne moc hezký a nikde jinde jsem nic podobnýho neviděla, jsou fakt originální :) Takže holky děkuji za tip, má volba je teďka jasná! :)
    Paula444   | 03.06.2015 20:51:21
    Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: Jak to dokázal takovou slevu!!!
   Naprosto s Tebou souhlasím, je to hodně peněz, ale jak píšeš, je to jednou za život (alespoň tomu všechny chceme věřit:)) Taky máme vybrané prstýnky od Rýdla, četla jsem o nich samé pozitivní recenze, tak snad opravdu vydrží tak jak ostatní tvrdí. Jsou fakt nádherné, teď už můžu jen doufat, že vše klapne jak má:)
   Petusino   | 09.08.2015 11:53:42
   Reagovat | URL příspěvku
 • rytiny
  Ahoj Ženy! Problémy s rytinami do prstýnků teď už nebývají, né? Teď už je to taková rutinní záležitost, že ano? Uklidněte mě :D
  Natalie.Kad   | 15.07.2014 10:58:21 | Reakcí: 3, poslední: 17.06.2016 22:54:07
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: rytiny
   Co vím tak většinou s tím problémy nebývají, vyrývají se jména, data i různé symboly. To záleží na každém páru. Vím určitě, že Rýdl vyrývá, protože máme na prstýnkách vyryté datum svatby. ;)
   Julis30   | 23.07.2014 10:03:18
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: rytiny
   Chtěli bysme vyrýt nějaký citát, máme vyhlédnuté klenotnictví Bisaku v Brně, tady mají sice jména http://www.bisaku.cz/rytiny-do-snubnich-prstenu, ale citát by měl jít taky, máte s tím někdo zkušenosti? jak to vypadá vyryté?
   Hanulee   | 08.09.2015 10:29:10
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: rytiny
   Dobrý večer, představu o tom, co chci vyrýt do prstenu mám, respektive máme.. (Datum a iniciály..) Ale co nám chybí je představa o tom, jaký prstýnek a kde. Jaký jste volili vy?
   Kajka11   | 17.06.2016 22:54:07
   Reagovat | URL příspěvku
 • Jasně, to je nejlepší mít na to více času a né potom ve spěchu a stresu honem něco vybírat. Určitě pak napiš jaké jste nakonec vybrali ;).
  Julis30   | 12.07.2014 12:29:20
  Reagovat | URL příspěvku
 • prsteny
  Mmmm, Julis30, ty vaše nevypadají vůbec zle, ale my asi hledáme ještě trochu něco jiného. Prozatím máme relativně čas, takže to pozvolna vše projíždíme a dotváříme si naše myšlenky a vnitřní představy, co nakonec za snubáky vybereme, bůh ví :D Sama jsem zvědavá :D
  Danus001   | 02.07.2014 19:28:17
  Reagovat | URL příspěvku
 • :)
  Není vůbec zač. Určitě něco vybereš a padneš na ty správné, které ti padnou do oka na první pohled :). Také to u mě byl dlouhodobý proces, takové prstýnky se nekupují denně =).
  Julis30   | 24.06.2014 18:21:01
  Reagovat | URL příspěvku
 • prsteny
  Skvěle, skvěle, dobrá diskuze, díky ženy, taky jsem koukala všude možné a docela se mi ještě líbí stránka beem.cz, takže i ta se stává mou inspirací, kdyby jste někdo chtěl juknout také. Brouzdám co to jde, snubáky není jen tak všednodenní rozhodnutí a ani né tak malá investice :)
  Terezicc   | 22.05.2014 20:53:50
  Reagovat | URL příspěvku
 • My s manželem jsme nakupovaly prstýnky u Lukáše Rýdla, opravdu jsou krásné a kvalitní, takže můžeme doporučit. Máme z bílého zlata, do žlutého bych nešla, takže jsem měla jasnou volbu. Jinak jsme do nich investovaly docela dost, je to třeba jen jednou za život. Tady jsou ty naše http://www.snubniprsteny-lr.cz/snubni-prsteny/#pid=175. Určitě koukni.
  Julis30   | 19.04.2014 21:00:40 | Reakcí: 3, poslední: 03.06.2014 18:57:04
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   A kolik jste do prstýnků vrazili Julis? Taky na prstenech nebudem nějak extra šetřit, ale chtěla bych tak pro představu.
   Terula111   | 05.05.2014 20:58:18
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE:
    My jsme do toho vrazili 15 000. Ale opravdu spokojenost. Ono také záleží zda si tam necháš dát briliant nebo ne, to cena hned poskočí nahoru. To záleží na každém. Jsou tam prsteny i levnější ale samozřejmě i dražší :). Tak ať dobře vybereš a pak se pochlub.
    Julis30   | 23.05.2014 09:57:08
    Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Ahoj Julis, my jsme taky sháněli a taky jsme chtěli být módní a mít bílé zlato a tak jsme tak brouzdali po netu ve volných chvílích a vybrali jsme si na beem.cz, opravdu originální prsteny, takže to radím já za nás! :) Snad taky něco žůžo vyberete a budete spokojení a nadšení z dobrého kupu :)
   Terula111   | 03.06.2014 18:57:04
   Reagovat | URL příspěvku
 • prsteny
  Nooo, to zní dobře, kéž by to takhle bylo u všech výrobců a prodejců, že? To by se pak nakupovalo jinak. Už jsme sem tam měli i horší zkušenosti s nákupem na netu, ale nebyly to teda prstýnky, ale už se to hodně zlepšuje, v týhle době už se bojím nakupovat přes net míň a ty prstýnky snad budou v poho. Tam by problém být neměl, že? Já aspoň teda doufám :D
  Danus001   | 27.03.2014 00:11:39
  Reagovat | URL příspěvku
 • Snubní prsteny
  Kdo nám poradí? Hledáme snubní prsteny z bílého zlata, chtěli bychom něco originálnějšího, nemusí to tedy být ty nejlevnější na světě, házejte semka tipy! Děkujeme!
  Danus001   | 20.02.2014 13:06:12 | Reakcí: 9, poslední: 17.12.2015 16:24:57
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Snubní prsteny
   Ahoj Danus, vy taky sháníte bílé zlato? Vcelku máme i podobné požadavky, originální a prostě pěkné, tak doufám, že nám někdo poradí.
   Terezicc   | 23.02.2014 07:34:17
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: Snubní prsteny
   ahoj skús ok-snubniprsteni.cz maju tam rozne snubne prstienky - ocelove, s briliantmy, wolframove, titanove, zlate, strieborne, damasteel, a verim, ze tam najdes co hladas vela stastia :-)
   petulka88   | 15.03.2014 22:26:55
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE: Snubní prsteny
    A ty sis tam (Petulka88) vybrala? Hodnotíš dobře tuhle stránku? A jak dodání, v pohodě, rychlé? Komunikují dobře přes pc? Jinak děkuju moc.
    Danus001   | 23.03.2014 08:06:33
    Reagovat | URL příspěvku
    • \
     RE: Snubní prsteny
     moja kamaratka a aj ja sme si odtial kupovali snubne prstene. staci ked si pozries referencie od inych kupujucich a vidis ze obchod je overeny a spolahlivy mi sme ziaden problem nemali komunikovali somnou ked nie cez maily tak cez telefon co je rýchlejšie keby vznikli nejake nezronalosti(ja mám vždy vela otázok), balíček prišiel do 25 dní kežde to bol prsten s popisom(prečítaj si sekciu,,nežobjednáte tak prečtete,,) ako majú písané dala som si prstene poslat na dobierku takže všetko ok. predtým než som si tam objednala prstene tak som potrebovala vediet velkost tak som zasla do zlatnictva a tam mi to vklude zmerali tak som sa nebala ze budem musiet nieco reklamovat a prsten sedel :-)
     petulka88   | 23.03.2014 09:58:34
     Reagovat | URL příspěvku
     • \
      RE: Snubní prsteny
      No ženský! Vy jste perfekní! Děkuju moc za reakce na naše dotazy!!! Moc mi to rozšířilo obzory, pomohlo vyfiltrovat myšlenky, díky, díky!
      Danus001   | 20.04.2014 09:18:41
      Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: Snubní prsteny
   Za nás teda doporučuji stránku beem.cz, jsme takoví rádi trochu jiní než ostatní a jednoznačně podle nás tady na té stránce jsou více než originální prsteny. Takže pokud hledáš něco podobného, kdyžtak jukni tady.
   Emilka56   | 08.06.2014 10:34:14
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: Snubní prsteny
   Ahoj Dani, pro nás to teď není aktuální, ale bylo a největší problém bylo, že nevěděli, co chtějí, prvně si říct, co chceš a pak vybírat prsteny.
   Janicka77   | 05.07.2014 07:59:18
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: Snubní prsteny
   Můžu doporučit tuhle stránku http://www.prsteny.cz/snubni-prsteny/ tady si určitě vybereš :) máme práve model č.367/02 je to právě kombinace bílého a žlutého zlata, což se mi nejvíc líbí, jsou takové decentní, nic přehnaného ;)
   Hanulee   | 25.08.2015 10:45:20
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: Snubní prsteny
   my jsme sis pritelem vybrali minuly tyden tady http://prsteny-hodinky.cz/snubni-prsteny/318-snubni-prsteny.html
   kamila.336   | 17.12.2015 16:24:57
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekVšechny diskuze

Snubní prsteny a šperky pro nevěstu - poradna

PPM a povinnost zaměstnavatele

| hakro | 27.10.2016, 00:17
Dobrý den, nyní jsem na RD s 2. dítětem a čekám 3. dítě (rizikové těhotenství). RD a RP budu pobírat do tří let dítěte a měla jsem nárok na PPM. Mezi nástupem (návratem) do zaměstnání a nástupem na mateřskou se 3. dítětem mám 3 měsíce, po které budu pravděpodobně na nemocenské. Mám v tomto případě s 3. dítětem stále nárok na PPM a musí mi zaměstnavatel držet místo do tří let 3. dítěte (mám smlouvu na dobu neurčitou)? Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce