Špenát bez smetany nebo mléka

Proč se přidává ke špenátu smetana nebo mléko? Co kdybych jej dala dětem jako listy bez mléčného výrobku?

Odpověď Mgr. Jana Eliášová, nutriční terapeutka:

Důvodem je obsah kyseliny šťavelové ve špenátu, která tvoří nerozpustný šťavelan vápenatý a tím se narušuje v těle hospodaření s vápníkem. Obsah kyseliny lze snížit blanšírováním a odstraněním použité vody. Mléko slouží k neutralizaci kyseliny šťavelové, proto je vhodné ho při jeho přípravě přidat, aby strava obsahovala dostatek vápníku. Pochopitelně lze špenát podat i bez použití mléka. Vždy záleží na množství a frekvenci konzumace. Muselo by se jednat o nadměrné a časté dávky, abychom je považovali za rizikové.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Špenát bez smetany nebo mléka - diskuze


Špenát bez smetany nebo mléka - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 21.10.2016, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce