Silné pocení během menstruace

Silné noční pocení během menstruace

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně velice silného nočního pocení během menstruace. Tento problém se objevil až po porodu (porod proběhl před 17ti měsíci). Nekojím již 7 měsíců. Pocení se vyskytuje i přes to, že jsem začala užívat HA (Triregol 21+7 - užívala jsem ji i před otěhotněním). 

Má gynekoložka mi poradila brát antikoncepci bez přestávky, abych se pocení vyhla, což se mi ale nezdá jako řešení příčiny, pouze vyhýbání se problému. Nevím, jestli s tím nemůže souviset i slábnutí menstruace (je mi teprve 27 let). Prosím Vás tedy o radu, jak postupovat, případně kam se s problémem obrátit. Všude jsem četla, že je to hormonální nerovnováhou, ale nevím, jak se dá řešit. Moc děkuji za radu.

Odpověď: Dobrý den, noční pocení může být opravdu způsobeno hormonální nerovnováhou, obzvlášť pokud se vyskytuje v souvislosti s menstruací. Pokud by se vyskytovalo i v jiné době, může to být příznak jiných onemocnění. Vhodné by bylo odebrat hormonální profil, což Vám může zajistit Váš gynekolog a pokud by se změny v hormonálních hladinách potvrdily, pak se dají určitě řešit. MUDr. Veronika Ťápalová

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Silné pocení během menstruace - diskuze


Silné pocení během menstruace - poradna

Zánět vaječníku

| MV1993 | 25.10.2016, 16:20
Dobrý den, mám dotaz. Snažím se otěhotnět, ale bohužel mi před 14 dny moje doktorka zjistila zánět vaječníku. Nasadila mi antibiotika, Entizol a 10 dní bez sexu. Běhen braní antibiotik jsem navíc dostala menstruaci, takže jsem musela přerušit braní Entizolu. V neděli jsem antibiotika dobrala,ale následně se mi dostavily (už během menstruace) tyto problémy: pálení, svědění kolem klitorisu a pochvy, slabý nepáchnoucí výtok a mírná, občasná bolest v podbříšku. Mohla by to být příčina anitibiotika vynechání Entizolu?
Předem moc děkuji za odpověď.

Dobrý den, ano, Vaše potíže mohou být způsobeny užíváním antibiotik, které někdy mohou rozhodit poševní mikrofloru. Zkuste nasadit lokálně laktobacily na upravení.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | dnes, 08:23
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce