Čím je způsobena silná a dlouhá menstruace po porodu

Dobrý den, paní doktorko, mám dotaz ohledně menstruace. Jsem po dvou porodech. Po druhém porodu mi menstruace začala po půl roce. Délka menstruačního krvácení se mi prodloužila až na 9 dní a je hodně silná. Nejsilnější krvácení mám tak kolem čtvrtého dne. Hodně krvácím a vycházejí ze mě velké kusy děložní sliznice. Čím je to způsobeno? Před porody jsem takové problémy neměla. Preventivní prohlídku mám v pořádku, antikoncepci neberu, pravidelně jím hořčík. Dá se síla krvácení nějak ovlivnit, když nechci brát antikoncepci? Děkuji za odpověď. Katka

Odpověď MUDr. Veronika Ťápalová, gynekologie:

Dobrý den, těžko říct, čím může být Vaše změna krvácení způsobena. Silná menstruace může být způsobena myomem nebo polypem, ale to by se jistě ukázalo na ultrazvuku v rámci prevence. Pokud není žádný takový problém, dá se menstruace upravit hormonální antikoncepcí či jinou hormonální terapii - třeba jen gestageny v druhé fázi menstruačního cyklu. Hořčík můžete zkusit, ale efekt není zaručen.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Silné krvácení po porodu, délka menstruace po porodu, úprava cyklu pomocí antikoncepce - diskuze


Silné krvácení po porodu, délka menstruace po porodu, úprava cyklu pomocí antikoncepce - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 21.10.2016, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce