Dlouhá a silná první menstruace po porodu

Dobrý den, mám 13 měsíců po porodu, kojím, ale už méně a vrátila se mi menstruace, ale velice silná a trvá už týden. Je to normální? Bude v této intenzitě i příští měsíc nebo se srovná a oslabí? Před těhotenstvím jsem mívala menstruaci maximálně 3 dny a slabou. Děkuji. Pěkný den. Lenka

Odpověď MUDr. Veronika Ťápalová, gynekologie:

Dobrý den, první menstruace po porodu může být atypická, tzn. silnější a delší, ale nebývá to pravidlem. Pokud by krvácení trvalo opravdu dlouho, radši si udělejte těhotenský test, jestli nejste těhotná. Jak bude vypadat druhá menstruace po této, na to Vám bohužel nedokážu odpovědět.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

První menstruace po porodu, silná menstruace po porodu, dlouhá menstruace po porodu - diskuze


První menstruace po porodu, silná menstruace po porodu, dlouhá menstruace po porodu - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 21.10.2016, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce