Přibývání na váze po 40

Jakto, že po 40 začnou ženy při stejné stravě přibývat na váze? Co s tím? Snížit stravu energeticky nebo přidat více pohybu? Děkuji.

Odpověď Mgr. Jana Eliášová, nutriční terapeutka:

Dobrý den, se zvyšujícím se věkem se snižuje hodnota bazálního metabolismu. Hormonální změny související s nástupem menopauzy (individuálně) mají velmi významný, i když méně viditelný (nastupují nenápadně - plíživě), účinek na metabolismus celého ženského těla. Dochází k nárůstu tukové tkáně, proto je důležité být především fyzicky aktivní a mít výdej energie v rovnováze s příjmem energie, prostě mít tento fakt pod kontrolou. Určitě tato změna bude souviset i s dosavadním celoživotním stylem. Vzhledem k prevenci možného vzniku různých onemocnění souvisejících s životním stylem a věkem, bych dala rovnítko mezi dostatkem pohybu a správně vyváženou stravou. Obě možnosti, které uvádíte, jsou možné. Na pohyb rozhodně nezapomínejte.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Přibývání na váze po 40 - diskuze


Přibývání na váze po 40 - poradna

Krvácení uprostřed menstruačního cyklu

| moni0062 | 25.10.2016, 20:26
Dobrý den, ráda bych se zeptala na Váš názor. Mám obvykle pravidelnou menstruaci cca po 30 dnech. Nyní se u mě objevilo krvácení již 12. den cyklu a trvá již 11 dní. Zpočátku se jednalo pouze o špinění, které ale dnes zesílilo v krvácení. Trochu mě také pobolívává v podbřišku. Gynekologa jsem navštívila 5. den špinění udělal ultrazvuk a vše je podle něj v pořádku a jedná se pravděpodobně o ovulační krvácení. Nicméně mne znepokojuje délka krvácení. Jsem rok po císařském řezu. Myslíte, že mám gynekologa znovu navštívit nebo počkat po skončení dalšího cyklu? Může se jednat o něco vážného, co by ultrazvuk neukázal? Děkuji za radu.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce