Příběh Honzíka s leukémií a jeho rodiny

Příběh Honzíka s leukémií

Narození Honzíka

18. 2. 2012 se nám narodil syn Honzík. Byl prvorozený a chtěný a moc jsme se na jeho příchod těšili. Honzík patřil k těm uplakanějším miminkům, období vzdoru u něj nastoupilo celkem brzy a bylo dost náročné. Přesto jsme se rozhodli, když byly Honzíkovi téměř dva roky, že mu pořídíme sourozence. A zadařilo se. 8. 9. 2014 se nám narodil druhý syn Jakub.

Příběh Honzíka s leukémií

Po nástupu do školky byl Honzík často nemocný

Honzík od září 2014 začal chodit do školky. Chodil do třídy pro menší děti, bylo mu 2,5 roku a byl tam spokojený. I když jsem měla tehdy už jen pár dní před porodem, vždy jsme po školce zamířili na hřiště a Honzík byl šťastný. S nástupem do školky začal být dost nemocný. Ale které dítě v tomto období není, že? A tak byl Honzík dva týdny ve školce, dva týdny doma a takhle se to střídalo měsíc a půl. 

Příběh Honzíka s leukémií

K nemoci se přidala velká únava

Začali jsme u Honzíka pozorovat větší únavu a říkal nám, že ho bolí kolínka. Přikládali jsme to tomu, že má nový režim a že je ještě oslabený z nemoci. Trvalo to takhle dva týdny a opět nastoupily horečky, bledost, bolest nohou. Už nechodil, jen jsme ho nosili a stále spal. Vidět takhle své dítě, když víte, že každý den je ho plný dům, bylo hrozné. V pondělí 27. 10. 2014 jsem hned ráno spěchala s Honzíkem k paní doktorce. Ten den tam byl zástup. Honzíkovi odebrali krev, a když Honzíka paní doktorka prohlédla, prohlásila, že neví přesně, co se děje, ale že takto vypadá nemocné dítě. Poslala nás na pohotovost s podezřením na zápal plic. Přijela jsem domů vyděšená a rozklepaná. Vše jsem oznámila manželovi a připravila ho na to, že ten den do práce nepůjde. Netušili jsme ale, že do práce nepůjde ještě hodně dlouho. Na pohotovosti pár hodin trvalo, než proběhla všechna potřebná vyšetření a kolem čtvrté hodiny nám oznámili, že je to moc špatné, že má Honzík špatný krevní obraz, má málo krvinek a že v Chrudimské nemocnici na to nestačí a je nutný okamžitý převoz do Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

Příběh Honzíka s leukémií

Leukémie

Byl to hrozný šok. Najednou jsme byli rozdělení. Manžel s Honzíkem uháněli sanitkou do Hradce a já zůstala sama tehdy se šestinedělním synem Jakubem. Nevěděla jsem v tu chvíli, co mám dělat. Doma jsem sbalila tašky a druhý den jsme s Jakubem a mojí sestrou vezli klukům věci. Ten den nám oznámili, že má Honzík leukémii a že se musí ještě počkat na další výsledky, aby potvrdili, o jaký typ se jedná. Dokonce týdne jsme měli potvrzeno, že se jedná o ALL – akutní lymfoblastická leukemie. 

Příběh Honzíka s leukémií

Honzík potřeboval transfuzi a plazmu v několika dávkách. Měl zvětšená játra a slezinu. Jsem vděčná za to, že jsou lidé, kteří chodí darovat krev a plazmu. Až se Honzík uzdraví, bude-li to možné, rozhodně se přidám. Člověk nikdy neví, kdy to bude potřebovat. 

Honzíka čeká dlouhá léčba, ale má šanci na uzdravení

Syn již absolvoval dvě fáze léčby. Nyní se léčí dle třetího protokolu. Tato fáze je velmi náročná a dost komplikovaná. Honzík chemoterapii moc dobře nesnáší. Pokaždé po ní měl vážné komplikace. 

Příběh Honzíka s leukémií

Honzíka čekají ještě dva roky léčení. Pokud vše dobře dopadne, má šanci, že se uzdraví. 

Chcete-li rodině Jeníčka pomoci, ať už na doplňky léčby, na psychologickou pomoc a další výdaje, můžete zaslat finance na jejich účet číslo: 215857757/0300. Nejen rodiče Jeníčka, ale i my si vážíme Vaší pomoci! 

Podle příběhu Ludmilky84 zpracovala Naďa Barochová.

 
Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Příběh Honzíka s leukémií a jeho rodiny - diskuze

Vložit příspěvekVšechny diskuze
 • Udržovací léčba
  Jeníka máme doma a už jen dojíždí na pravidelné měsíční kontroly. Díky bohu, doufám, že to nezakřiknu... Zatím bez komplikací. Po poslední kontrole se pan doktor ptal, kdy je zápis do školky. V tu chvíli mi to popravdě vyrazilo dech. Byla jsem šťastná, že se syn bude moct vrátit do běžného života. Zároveň se ale ve mě začali prát emoce a strach z toho, aby se to neopakovalo. Těžko popisu ten strach a sklicenost, co v sobě mam a budu s tím ještě bojovat.
  Nicméně pokud bude vše v pořádku, bude moct Honzík na konci letošního roku opět nastoupit do školky. Pravidelné kontroly v nemocnici už zůstanou napořád.
  Jinak s braskou doma pěkně dovadeji, každý den je dům vzhůru nohama. A i když jsem z toho někdy unavená, pak si říkám, díky bohu za to. Za to, že jsou. Miluju je. 
  Ludmilka84   | 19.01.2016 22:53:26 | Reakcí: 1, poslední: 19.01.2016 22:59:39
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Udržovací léčba
   Lído, děkujeme za skvělé zprávy. Je krásné mít zase ty normální radosti i starosti. Pěkné dny s Miláčky. Jana
   Calamity J.   | 19.01.2016 22:59:39
   Reagovat | URL příspěvku
 • konečně doma
  Hlasím se po dlouhé době a omlouvám se těm, kteří náš příběh sledují. Jeník má už chemoterapie za sebou. Diky bohu. Byl to velký boj. Je to velká úleva, ale ještě Jeníka čeká rok a půl udržovací léčba. To je zase naročné v tom, že je někdy dost těžké vysvětlit Jeníkovi, proč už nemůže mezi ostastní děti a dělat další věci, kterým se tak rád věnoval. Ale postupně to všechno zase půjde. Jen to chce velkou trpělivost.
  Manžel se skoro po roce už snad bude moct vrátit do práce. Což bude také velká úleva.
  Rádi bysme chtěli poděkovat všem, kteří při nás stáli v tom nejtěžším období. Strašně moc to pro nás znamená, moc si toho vážíme        
  Ludmilka84   | 18.07.2015 15:17:23 | Reakcí: 1, poslední: 19.07.2015 17:04:32
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: konečně doma
   Liduš, děkuji za zprávy od Vás, držím Honzíkovi i celé rodině stále pěsti, přeji hlavně zdraví, Jana
   Calamity J.   | 19.07.2015 17:04:32
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekVšechny diskuze

Příběh Honzíka s leukémií a jeho rodiny - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 21.10.2016, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce