Dítě vegetarián

Dobrý den, jsem 14 let vegetariánka (nejím maso, vajíčka a mléko ano) a uvažuji o výživě pro své dítě (teď má 5 měsíců). Těhotenství bylo bez problémů, malá je v pořádku, pěkně přibírá. Chci ji kojit alespoň do 1 roku. Prosím, poraďte, jaké mám začít podávat příkrmy, čím případně nahradit maso. Děkuji.

Odpověď

Kojení ponechejte, od 4. - 6. měsíce se dítěti přidávají zeleninové příkrmy. Osobně ale nesouhlasím s tím, že dítěti maso nechcete podávat, dle všech výživových poradců se doporučuje od tohoto věku dětem maso zařadit - podává se denně malý kousek, 1x týdně je místo masa půl žloutku. Chápu Vaše přesvědčení, ale to je Vaše filosofie života, takže nechejte dítěti, ať se rozhodne v pozdějším věku samo, zatím bych doporučovala maso - tak malým dětěm se špatně nahrazuje něčím jiným - sója alergizuje, vejce se doporučují 1x týdně a luštěniny jsou pro tak malé děti těžko stravitelné.
Děti, které maso nedostávají, postupně váznou na váze a mají často anemii z nedostatku železa, a s tím spojené potíže - velmi často opakovaná nemocnost.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Dítě vegetarián - diskuze


Dítě vegetarián - poradna

Problém

| Aanninka4444 | dnes, 19:36
Dobrý den, mám takový problém a chtěla bych znát váš názor. 18.-23.9. jsem měla normálně menstruaci, ale ze 27 na 28.9. v noci jsem měla pohlavní nechráněný sex, bez vyvrcholení ale nebyla jsem si jistá, tak jsem užila 28.9. večer postinor. Ale 4.10. jsem začala lehce krvácet a trvalo to do 8.10., tak jsem se dozvěděla, že to bývá po užití postinoru, ale ted čekám furt na měsíčky a nic...jsem ted nemocná, měla jsem angínu a mám zánět močových cest...myslíte, že se měsíčky dostaví? Je to krvácení mimo cyklus vážně kvůli postinoru? Trochu se bojím, jestli jsem od něj něco nechytla nebo tak, nebo jestli je možnost těhotenství.... Děkuji

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce