Vyprazdňování stolice

Dobrý den, paní doktorko, mám 2,5letého syna a chtěla bych Vás požádat o odpověď na otázku, zda vyjma trpělivosti existuje další trik či návod, jak malého naučit vyprazdňovat stolici na WC. Popíši: Pokud měl pleny, dělal bobíka asi 3x denně; poté, co jsem přešla na nočník, co se tohoto problému týče, tak nic, počkal si až na večerní plenu na noc, kam udělal celodenní nadílku. Nyní je už úplně bez plen, drží to 3 dny (ano, pokud nemá tělesné problémy, jsem ochotná připustit, že je to v pořádku), ale pochopitelně zpravidla 3. den to už nevydrží a třeba celý den chodí, brečí a bez ohledu na stav stolice (tvrdá, "normální"), vždy to udělá minimálně do slipů. Podstata - přijde mi, že má psychický blok (pokud to mohu takto nazvat) dělat stolici do jakéhokoliv sociálního zařízení (WC, nočník - byť s čůráním není problém ve stoje). Následují hysterické scény (řev, brekot, je napnutý jako luk), když si nechce sednout, a pokud už sedí, tak nastává ignorace (netlačí a jen říká, že nejde, nejde). Děkuji moc, přeji Vám pěkný den :-)

Odpověď

Opravdu to zatím chce trpělivost, udržování čistoty se požaduje u dětí od 3 let. Závisí to na vyzrávání mozkových funkcí - můžete zkusit k podpoře Pyridoxin 1x denně 1/2 tablety.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Vyprazdňování stolice - diskuze


Vyprazdňování stolice - poradna

PPM a povinnost zaměstnavatele

| hakro | dnes, 00:17
Dobrý den, nyní jsem na RD s 2. dítětem a čekám 3. dítě (rizikové těhotenství). RD a RP budu pobírat do tří let dítěte a měla jsem nárok na PPM. Mezi nástupem (návratem) do zaměstnání a nástupem na mateřskou se 3. dítětem mám 3 měsíce, po které budu pravděpodobně na nemocenské. Mám v tomto případě s 3. dítětem stále nárok na PPM a musí mi zaměstnavatel držet místo do tří let 3. dítěte (mám smlouvu na dobu neurčitou)? Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce