Čtvrtá doba poporodní

4. doba poporodní začíná porodem placenty a končí za 2 hodiny. Po tuto dobu leží rodička na porodním sále, ošetřuje se porodní poranění, sleduje event. krvácení z rodidel, občerství se a zotavuje se po porodu. Je-li rodička i novorozenec v dobrém stavu, zůstávají spolu, pokoušejí se o přiložení dítěte k prsu a nácvik kojení, což je v takto časném poporodním období velmi důležité pro celý další průběh a udržení laktace.

autor: as. MUDr. Romana Gerychová

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

4. doba porodní - diskuze

Vložit příspěvekVšechny diskuze
  • Jak pisou holky,pak uz to bylo jen a jen nadherny a nezapomenutelny pocit.
    miminkomalina   | 17.09.2011 22:08:31
    Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekVšechny diskuze

Poradna

Dobrý den, před rokem jsem porodila dcerku, přesto že byla malá (2,8 kg a 49 cm), byl porod komplikovaný a po následném špatném zahojení jsem před půl rokem byla na plastice zadní stěny poševní. Je možné, že bych další dítě mohla porodit normálně, nebo budu muset na císařský řez? Děkuji.

Dobrý den, vaginální porod určitě není kontraindikován, nicméně celou situaci a vhodný způsob porodu musí zhodnotit zkušený porodník na základě toho, jak Váš předchozí porod probíhal a jak probíhá Vaše těhotenství teď (váhový odhad plodu, Vaše proporce, atd...).  

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 22.01.2017, 16:12
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce