Spotřebitelská poradna časopisu dTest

Víte jak správně reklamovat vadné zboží? V jakém případě vzniká právo na odstoupení od smlouvy? A co dělat když prodávající na naše reklamační snahy nereaguje?
Na tyto i další otázky se můžete ptát vedoucího právní poradny časopisu dTest.

Na Vaše dotazy odpovídá Lukáš Zelený, vedoucí právní poradny Občanského sdružení spotřebitelů TEST, vydavatele časopisu dTest

Své dotazy můžete zasílat na adresu redakce: info2@babyonline.cz

O dTestu

Jsme nezisková organizace - Občanské sdružení spotřebitelů TEST (založeno v roce 1992). Do vínku jsme si dali úkol sloužit spotřebitelům a spotřebitele chránit. A protože „spotřebitelství“ zahrnuje vlastně vše, co člověka životem provází a co k životu potřebuje, staly se naší prioritou výrobky. Právě za ně spotřebitelé vydávají nejvíce peněz. Každý má své peníze rád, nikdo netouží utrácet je za šmejdy, které za chvíli přestanou fungovat. Nebo si dokonce z obchodů odnášet výrobky, které mu mohou ublížit, protože se v nich skrývá nebezpečí pro zdraví či život. Když však spotřebitelé budou vědět, které výrobky jsou dobré a spolehlivé a naopak kterým se obloukem vyhnout, když budou mít k dispozici dostatek objektivních informací, dokáží s jejich pomocí ochránit sebe i svou peněženku.

Od roku 1992 měsíc co měsíc publikujeme testy výrobků na stránkách časopisu dTest. A nejenom je... Pomocnou ruku podáváme i v dalších oblastech, ve kterých může spotřebitel narazit na různá úskalí a pasti. Srozumitelně přibližujeme práva kupujících (spotřebitelů) a naopak povinnosti prodávajících, radíme, jak je aplikovat v běžném životě, na co si dávat pozor při reklamacích, upozorňujeme na nové zákony, varujeme před nekalými praktikami prodávajících i před klamavou reklamou, publikujeme konkrétní příběhy ze života pro ponaučení... A protože „spotřebitelství“ není jenom o nakupování a reklamacích, nezapomínáme ani na další informace, které se mohou hodit. Přece jenom: kdo má informace, ten ví a kdo ví, ten se může chránit.

Výsledky hovoří za nás: Během naší existence jsme odhalili již více než 500 nebezpečných výrobků, které ohrožovaly zdraví dětí i dospělých. Detailním testům jsme podrobili již více než 9000 výrobků, jejichž výsledky ukazují úplně jinou pravdu, než jakou se spotřebitel dozví z reklamy.

 

Odpovědi na Vaše dotazy naleznete v rubrice Dítě a finance / dTest radí spotřebitelům

Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce