Menstruace po vysazení antikoncepce, kyselina listová před otěhotněním

O Baby on line | Baby on line | 12.12.2016, 10:52

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. V červnu zvažuji vysazení antikoncepce, beru je 9 let, a chtěli bychom s manželem založit rodinu. Mám hned po vysazení začít brát Femibion 800 nebo stačí jakákoliv kyselina listová? Jen jsem slyšela, že menstruaci bych měla dostat týden po vysazení antikoncepce. Menstruace se dostává po 28 dnech a týden po skončení jsou dny ovulace. Kdy je nejlepší začít? Jsem zvědavá, jak dlouho na miminko budeme čekat. Děkuji.

Dobrý den, kdy se dostaví menstruace po vysazení antikoncepce je velmi individuální. Může přijít do 14 dní, ale také to může trvat i měsíc či déle. Záleží, zda jste měla pravidelný cyklus před nasazením antikoncepce před devíti lety. Pár cyklů po vysazení může být i anovulačních, tj. anovulační cyklus je takový, při kterém nedochází k uvolnění vajíčka. Femibion či kterýkoliv jiný přípravek, ve kterém je kyselina listová, můžete ale začít užívat kdykoliv.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 12.12.2016, 09:54
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce