Podnikající maminky na mateřské mohou získat podporu v Komerční bance

Dnes už asi nezjistíme, kdo první přišel s návrhem označit péči o nově narozené dítě pojmem – mateřská dovolená. Chvilky odpočinku a klidu jsou během nikdy nekončící starosti a péče neocenitelnou vzácností. Přesto se najdou maminky, které si dokážou najít čas a odvahu a začnou podnikat. Výjimečnou finanční podporu až 1 milion korun jim nyní nabízí  Na podrobnosti jsme se zeptali Martina Ehrenbergera, manažera Segmentového řízení pro malé podniky Komerční banky.

Podnikající maminky na mateřské mohou získat podporu v Komerční bance

Skutečně mohou začínající podnikatelé včetně maminek na mateřské dovolené získat v Komerční bance až 1 milion korun?

Skutečně. To, co z našeho pohledu na trhu dlouhodobě chybělo, byla efektivní podpora lidí, kteří se rozhodli jít vlastní cestou. Těm nyní nabízíme pomocnou ruku. Není pro nás přitom podstatné, zda už má podnikatel či podnikatelka za sebou nějakou historii, nebo s podnikáním právě začíná, ale to, do jaké míry je jejich podnikatelský plán reálný a životaschopný.

Rozumím tomu správně, že poskytnete financování i v případě, pokud podnikatel nemá k dispozici výkazy za první rok podnikání?

Přesně tak. Naši podporu nestavíme na historii podnikání, ale, jak jsem již uvedl, na kvalitě podnikatelského plánu. Zajímá nás, zda je nabídka produktů či služeb poskytovaných žadatelem o financování konkurenceschopná, zda ví, kdo budou jeho zákazníci, jaké budou celkové náklady, kde bude podnikat apod.

Pokud si maminky najdou trochu času, mohou tedy během své „dovolené“ začít podnikat?

S naší podporou určitě. Profi úvěr Start, u kterého až 80% záruku přebírá Evropský investiční fond, je v současné době tou nejvýhodnější variantou, jak si v ČR půjčit například na počítač, auto, kancelář, výrobní prostory a zařízení nebo materiál. Je jedno, zda se pustíte do výroby domácí marmelády, sirupu, ponožek nebo začnete radit s daněmi či interiérovým designem.

Naše nabídka platí i pro začínající firmy, které potřebují rozšířit své prostory, modernizovat technologii, nakoupit zásoby nebo podpořit vývoj nového výrobku.  Chceme ale podpořit i mladé lidi - vysokoškoláky, středoškoláky či učně, kteří se rozhodnou podnikat už během školy nebo po jejím ukončení. 

Co pro získání úvěru musí začínající podnikatel udělat a kolik ho to bude stát?

Naším záměrem je celý proces co nejvíce zjednodušit. Proto jsme připravili přehledný dotazník, kde žadatel popíše svůj podnikatelský záměr. Následně stačí dotazník spolu s živnostenským listem nebo výpisem z obchodního rejstříku přinést do pobočky Komerční banky. Pokud bude žadatel potřebovat konzultaci, může si sjednat schůzku s bankovním poradcem, případně navštívit semináře, které budeme pro začínající podnikatele během roku organizovat. 

Úvěry jsou poskytovány za úrokovou sazbu maximálně 9,9 % p. a. Pro většinu úvěrů využíváme podporu záručních programů Evropského investičního fondu, které Komerční banka za tímto účelem jako první banka na českém trhu získala.

Lze už nyní specifikovat, kdo na toto výhodné financování nedosáhne?

Cílem je maximum záměrů podpořit. Hlavními důvody, které mohou získání úvěru zkomplikovat, jsou - negativní záznamy v úvěrových registrech a nekonkrétnost nebo nereálnost předloženého podnikatelského plánu. 

Jedná se o první aktivitu KB v oblasti podpory začínajících podnikatelů?

To zdaleka ne. Komerční banka  se dlouhodobě věnuje financování českých podnikatelů a firem. Přirozeně s tím se zaměřujeme i na podporu začínajících podnikatelů. Ti u nás mohou využívat podnikatelský účet s balíčkem základních bankovních služeb zdarma, získat úvěrové limity k podnikatelskému účtu či na kreditní kartě, případně se ucházet o finanční grant v rámci našeho projektu 

V Komerční bance jsme připraveni financovat širokou škálu projektů začínajících podnikatelů napříč všemi obory podnikání. Přijďte se přesvědčit.

Pro více informací volejte bezplatnou infolinku KB 800 521 521 nebo navštivte jakoukoli pobočku 

Inzertní článek

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Podnikající maminky na mateřské mohou získat podporu v Komerční bance - diskuze


Poradna

Prosim o zodpovezrni dotazu. 10.10. jsem otehotnela, 4.11. mi lekar dle ultrazvuku potvrdil tehotenstvi. 14.11. jsem zacla lehce krvacet, 3 dny, bez bolesti, lekar diagnostikoval samov.potrat. Jiz tri tydny mam obcasne lehke pobolivani v podbrisku, pocity žizně, ale hlavne tlaky v prsou a jejich zvetseni. Jsou tyto priznaky spojene se časným samovol.potratem? Sex.styk jsem nemela. Nemohu byt stale tehotna? Dekuji

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce