Otěhotnění při sportu a nadměrné fyzické zátěži

Dobrý den, s manželem se pokoušíme o miminko a v nějakém článku na internetu jsem se dočetla, že by cvičení, zvláště různé otřesy a posilování břišních svalů, mohlo mít vliv na uchycení vajíčka, a nebo by to mohlo způsobit potrat. Může tedy mít intenzivnější cvičení vliv na otěhotnění a dále pak udržení těhotenství? Už asi 4 roky se věnuji crossfitovému cvičení, ale v poslední době jsem raději přešla na cvičení pro začátečníky, minimalizuji různé poskoky a běhání, pokud se více zadýchám, tak zpomalím, ale nadále posiluji břišní svaly. Jsou tato "opatření" nutná? Děkuji za Vaši odpověď.

Odpověď MUDr. Veronika Ťápalová, gynekologie:

Dobrý den, nadměrná fyzická zátěž (bavíme se ale o vrcholovém sportu) může mít vliv na ovulaci ve smyslu její absence. Cvičení v běžném režimu by ale na uhnízdění vajíčka a jeho udržení vliv mít nemělo.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Otěhotnění při sportu a nadměrné fyzické zátěži - diskuze


Otěhotnění při sportu a nadměrné fyzické zátěži - poradna

Mám nárok na mateřskou?

| Sabina123 | dnes, 13:45
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Dnes jsem byla na okresní správě sociálního zabezpečení se zeptat, zda mi vyjde mateřská a tam mi řekli, že ano. Ale zapomněla jsem se zeptat, jestli to platí, i když jsem většinu těhotenství na neschopence. Jsem zaměstnaná od 16.1.16 a 2.5. jsem odešla na nemocenskou skrz těhotenství a smlouva mi končí 31.12.16 mám tedy i tak nárok na mateřskou, když jsem byla na neschopence?
Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce