Sdělení SÚKL ze dne 12.1.2010 týkající se Nurofenu

Shrnutí sdělení:

Pokud máte doma NUROFEN PRO DĚTI JAHODA, por. sus. 2000 mg/ 100 ml, kód SÚKL 101113, š.: 909263, použitelnost do 04/2012, SÚKL nedoporučuje výrobek této šarže používat. Balení si můžete v nejbližší lékárně vyměnit za jinou, nezávadnou šarži výrobku.

Doslovné sdělení:

"Státní ústav pro kontrolu léčiv informuje o výměně léčiva – Nurofen pro děti jahoda, držitele rozhodnutí o registraci, společnosti Reckitt Benckiser Healthcare International Ltd., Velká Británie.

Na základě informací z provedených laboratorních analýz přikročil SÚKL ve spolupráci s držitelem rozhodnutí o registraci, společností Reckitt Benckiser Healthcare International Ltd., k výměně dříve zakoupeného přípravku:

  • NUROFEN PRO DĚTI JAHODA, por. sus. 2000 mg/ 100 ml, kód SÚKL 101113, š.: 909263, použitelnost do 04/2012.
  • Přípravek NUROFEN PRO DĚTI JAHODA, výrobní šarže: 909263, si prosím, vyměňte za léčivo z jiné výrobní šarže v jakékoliv lékárně!
  • Nejedná se o přímé ohrožení života!

V rámci systému hlášení závad v jakosti se vyskytlo podezření na nerovnoměrnou koncentraci účinné látky ibuprofenu v suspenzi závadné šarži. Ta byla na základě tohoto podezření stažena ze zdravotnických zařízení. Zároveň však probíhaly další laboratorní analýzy a kontrola všech dalších výrobních šarží dodávaných na trh.

Z laboratorních analýz vyplynulo, že při standardním odběru dávky pomocí aplikátoru (přiloženého v lahvičce), obsahuje nabraná dávka menší množství účinné látky ibuprofen než je deklarované množství. Zbytek účinné látky zůstal jako usazenina na dně lahvičky. Z tohoto důvodu by mohlo dojít ke snížení účinku léčivého přípravku proti teplotě a bolesti.

Při podávání suspenze však není možné vyloučit nestandardní způsob odběru dávky, např. pomocí lžičky, kdy by rodič usazený zbytek z lahvičky odebral. V takovém případě by mohlo dojít k podání vyšší účinné látky než je dávka deklarovaná a mohly by se projevit příznaky předávkování ibuprofenem: nevolnost, zvracení, bolesti břicha, závratě, zmatenost, bolesti hlavy, ospalost, podráždění, vzácně může dojít i ke křečím či bezvědomí. SÚKL však nemá k dispozici žádné hlášení o výskytu popsaných nežádoucích účinků v souvislosti s užíváním tohoto přípravku.

Z kontroly dalších výrobních šarží vyplynulo, že problém se závadou v jakosti se vyskytuje pouze v části výrobní šarže 909263. U ostatních šarží nebyla prokázána uvedená závada v jakosti!"

Převzato z www.sukl.cz

inzerce

Multivitamínový sirup s vápníkem pro děti od 1 roku

 

Pro zdravý růst a správný duševní vývoj dětí je důležité, aby přijímaly optimální množství vitamínů a minerálů. Jejich nedostatek se může projevovat u dětí snížením jejich imunity, zvýšenou únavou nebo nesoustředěním. Ideální je, aby děti získávaly všechny důležité vitamíny a minerály z přirozené stravy, což se ale ne vždy daří.

Multi-Sanostol®, osvědčený a pediatry doporučovaný multivitamínový sirup s vápníkem, obsahuje 9 důležitých vitamínů a kalcium pro správný vývoj dětského organismu.

Tento multivitamínový sirup neobsahuje žádná umělá barviva ani umělá sladidla. Navíc má lahodnou pomerančovou příchuť, která dětem chutná.

Kdy je vhodné použít multivitamínový sirup
Multi-Sanostol®?

  • při ztrátě chuti k jídlu
  • ke zlepšení celkového stavu po prodělané nemoci
  • k prevenci nedostatku vitamínů
  • při stavech vyčerpanosti, oslabeného soustředění
  • při poruchách vývoje a růstu

Multi-Sanostol® je díky optimální kombinaci vitamínů vhodný i pro těhotné a kojící maminky.

Multi-Sanostol® je přípravek registrovaný u Státního ústavu pro kontrolu léčiv, tím je garantována kvalita a bezpečnost tohoto přípravku, pro Vás i Vaše děťátko.

Multivitamínový sirup, který dětem chutná!

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Multi-Sanostol je lék k vnitřnímu užití.

Více informací na:

Informace o dětských léčebnách Otravy dětí

 

Celkem stran: 2  (diskuzí: 14)
2 1 >
  • Vadný Nurofen
    Je strašné, že v dnešní době se může něco takového stát u léků, který by měli být přísně kontrolovány. A ještě k tomu u dětského Nurofenu. Já ho používám, ale naštěstí se nás to netýkalo.
    Efka77   23.03.2012 11:16:43, reakcí: 1, poslední: 26.03.2012 12:41:09
    [ reagovat ] [ zobrazit všechny reakce ] [ URL příspěvku ]
    • \ RE: Vadný Nurofen
      Efko, neboj, uz to neni na trhu a vymenili to uplne bez problemu. Ja jsem i tak zustala Nurofenu verna, protoze fakt zabira.
      mamaDenka   26.03.2012 12:41:09
      [ reagovat ] [ URL příspěvku ]
  • fúúúha
    Tak naštěstí, že dneska máme internet, televizi a tisk...no my jsme ten Nurofen neměly.
    Vargoša   19.03.2012 13:41:46
    [ reagovat ] [ URL příspěvku ]
  • Zdravim,
    prijde mi naprosto nesmyslne schovavat si paragony z lekaren pro pripad pozdejsi nutnosti lecivo vymenit!! Ja jsem si sla Nurofen vymenit v pondeli 15. unora a v lekarne mi rekli, ze akce trvala jendo patku 12. unora. Tak to je snad jeste smesnejsi. Takze mam doma vadny vyrobek a nikdo mi ho nevymeni za novy. V teto zemi jeste porad nema nikdo zdani, co je to zakaznicky servis a ze Zakaznik je panem a ne naopak. Bohuzel.
    zuzana s fousama   17.02.2010 18:48:10
    [ reagovat ] [ URL příspěvku ]
  • Ahojte
    Tak jsem dnes šla vyměnit Nurofen do lekárny.Po přečtení vašich příspěvků jsem nedoufala,že pořídím pozitivně.Zcela bez problémů mi to vyměnila.Dokonce jsem to ani v té lekárně nekoupila aani jsem neměla paragon.Já si myslím,že jsou to všichni povinní vyměnit.
    dudzikova   14.01.2010 17:19:13
    [ reagovat ] [ URL příspěvku ]
2 1 >

 

Doporučte tuto stránku svým známým
Vaše jméno:
Váš e-mail:

Příjemci (e-mail nebo login)

Vaše poznámka:


Ohodnoťte tuto stránku
Máte nějaké návrhy pro tuto stránku nebo jste zde nalezli chybu?



Nemoci dětí
ZPĚT na: Titulku | Baby dnes
Kontakt na redakci a autory

Chcete-li kontaktovat redakci nebo autory našeho portálu, máte-li pro nás námět, názor, připomínku, pište, prosím, na info@babyonline.cz.

Staňte se fanouškem BOL!
Reklama s proklikem
Staňte se fanouškem Baby on line!
Reklama s proklikem
Reklama s proklikem
Reklama s proklikem
Autorský tým

Velké poděkování za vznik těchto stránek patří našim autorům, kteří se aktivně podílí na aktualizaci obsahu stránek.

Garanti

Děkujeme též odborným garantům projektu Baby on line.

Kontakt na redakci a autory

Chcete-li kontaktovat redakci nebo autory našeho portálu, máte-li pro nás námět, názor, připomínku, pište, prosím, na info@babyonline.cz.

Kdo je přihlášen online?
(v seznamu se objevíte, jste-li přihlášen/a a v nastavení máte tuto funkci zakliknutou)
POZOR!
Služba pouze pro zaregistrované a přihlášené.

Přihlašte se v pravém sloupci v boxíku "Přihlášení".

• Pokud nemáte přihlašovací jméno a heslo, zaregistrujte se.
Reklama s proklikem
Reklama s proklikem

 
Aktuálně u odborníka
25/5
Diskuzní klub
nové: 367
25/5
25/5
Fotogalerie
nové: 1
25/5
Vizitky
nové: 2
25/5
Inzerce
nové: 8