Myslete na to nejcennější

Očekávání nového přírůstku přináší mnoho starostí i obav. Snahou budoucí maminky je připravit všechno do posledního detailu tak, aby vše bylo dokonalé. Pro miminko je velmi důležité prostředí, do kterého se dostane a ve kterém bude vyrůstat, kde bude trávit své první chvíle v životě, dělat první krůčky a prožívat výjimečné okamžiky. 

Jakmile se rozhodneme dát možnost novému životu, který budeme společně sdílet, přichází období obav, radosti i starostí a velkých příprav. Příprav nejen těch psychických, ale i nákup výbavičky, výběr kočárku, hraček i přípravků a všeho, co považujeme za nezbytné. Jenže tohle ještě není vše a mnoho nastávajících i stávajících maminek si to bohužel neuvědomuje. Důležitým faktorem pro správný vývoj našich ratolestí je i prostředí, ve kterém žijeme i to, co dýcháme.

Člověk si ani neuvědomuje, co všechno se vyskytuje v ovzduší. Když jdeme na procházku do lesa, z plných plic se nadechujeme čerstvého vzduchu. Při cestování po městě víme, že kolem nás proudí nejen prach, ale i výpary z veřejné dopravy a další škodliviny. Jakmile ale vstoupíme domů, nabýváme pocitu ochrany, čistoty a bezpečí. Nemusí tomu ale tak být!

Vysoká vzdušná vlhkost může škodit zdraví

Ve všech domácnostech se vyskytuje vlhkost. Optimální vlhkost je důležitá, příliš suchý nebo naopak příliš vlhký vzduch nám může škodit. Zvýšená vlhkost v bytě či domě je živnou půdou pro růst plísní a roztočů. Přestože nás dennodenně obklopují téměř bez následků, při nadměrné vlhkosti se dokážou neuvěřitelně rychle množit a vyvíjet. Například z jedné spory plísně v ideálních podmínkách vznikne až 5 miliard dalších! 

Plísně a roztoči nepáchají jen škody na našem majetku, ale také mohou ohrožovat zdraví naší rodiny. Zvláště náchylní jsou právě ti nejmenší, děti. Ty ještě nemají tak vyvinutý obranný mechanismus a může docházet nejen k zažívacím potížím, bolestem hlavy, k podráždění kůže nebo k alergiím, ale dokonce k onemocnění dýchacích cest a k astmatu. Proto je důležité zasáhnout včas.

Jak poznáme nadměrnou vlhkost?

Nadměrné vlhkosti si můžeme všimnout na oknech, která bývají orosená, projevuje se nepříjemným zatuchlým zápachem textilu nebo dokonce plesnivými mapami v rozích a na stěnách. Vysoká vzdušná vlhkost se objevuje často v koupelnách v důsledku sprchování, koupání, praní atd. Nalezneme ji také v kuchyních při vaření a nedostatečném větrání nebo v ložnicích, kdy se během spánku naše tělo potí a vlhkost se pak drží v matracích, což vytváří ideální podmínky pro rozmnožování roztočů. 

Jak vytvořit ideální prostředí doma?

Pomáhá krátké intenzivní větrání. Ovšem zejména v zimním období častým větráním uniká drahocenné teplo ven. V takových případech je cenným pomocníkem pohlcovač vlhkosti Ceresit Stop Vlhkosti Aero 360°. Funguje na principu ultra absorpčních tablet, které pohlcují nadměrnou vlhkost ze vzduchu a sráží ji v tekutinu. Tablety mají uvnitř otvor a tím společně s unikátním tvarem přístroje umožňují vzduchu využívat maximální plochu tablety a tak intenzivněji pohlcovat nadměrnou vlhkost.  Kvalita a rychlost účinku je zaručena právě kombinací originálního Ceresit systému a originální Ceresit tablety, které fungují jako celek. Pohlcovač vlhkosti pracuje bez jakéhokoliv přísunu energie a můžete jej umístit kamkoliv. Tak, jak tableta nasává vlhkost, postupně se rozpouští. Jedna tableta vydrží fungovat 1 – 2 měsíce podle velikosti místnosti a hladiny vzdušné vlhkosti. Poté můžete zakoupit náhradní tabletu. Nyní připravil Ceresit speciální limitovanou edici s další tabletou navíc.

Myslete na to, kam přivedete své děti. Zdravé prostředí u vás doma je alfou a omegou jejich dalšího zdravého růstu a vývoje. Myslete na to, co dýcháte a v čem žijete, myslete na to nejcennější na jejich i na své zdraví.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Myslete na to nejcennější - diskuze


Myslete na to nejcennější - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 21.10.2016, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce