Konizace děložního čípku

Dobrý den, prosím o informaci, 2x po sobe mi vyšla cytologie  AGC-Nos, poté jsem se podrobila biopsii a výsledky byly stejné. Bylo mi řečeno, že je to nejtěžší stupeň přednádorových změn a byla mi doporučena konizace děložního čípku, kterou jsem podstoupila před třemi dny. Nyní čeká na výsledky z histologie. Nevím, co se vlastně z výsledku dozvím? A pokud budou špatné, co mě čeká dál? Je mi 34 let, mám dvě děti (obě s.c.) a mám strach, že je to rakovina. Výsledky byly:

cyto:H-sil/agc-nos,pb8/14,DIII

Kolpo: ATZ ||| Do kanalu syty BE, kontaktne krvaci - endocervikalni leze?

za: laesio colli uteri

Konizace jehlou + CpH

Předem děkuji za odpověď. 

Odpověď: Dobrý den, z výsledku histologie se v podstatě jednak potvrdí diagnóza, pro kterou vás k provedení konizace indikovali a také je z histologického preparátu patrné, zda se podařilo odstranit změněnou část čípku celou s bezpečnými zdravými okraji. Pokud ano, budete potom jen dále pečlivě sledována u vašeho gynekologa nebo v COP (centru onkologické prevence). Záleží podle toho, z jakého jste města. Nic horšího se z výsledku nedozvíte. Jen pokud by se nepodařilo odstranit lézi celou, musela by se provést rekonizace, tzn. znovu konizaci opakovat. MUDr. Veronika Ťápalová

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Konizace děložního čípku - diskuze


Konizace děložního čípku - poradna

Těhotenství 32tt

| Lena592 | dnes, 08:51
Dobrý den, prosím vás, jsem 32tt a pořád mě bolí břicho i záda jak při menstruaci. Magnesko beru, nevíte, proč to je? Děkuji a pěkný den.

Dobrý den, pobolívání v podbřišku ve 32. týdnu je již celkem normální. Děloha roste, plod taky, takže se to s blížícím se termínem většinou stupnuje. Pokud to není ve formě pravidelných kontrakcí, pak němejte obavy. Pokud ale chcete mít jistotu, navštivte svého gynekologa, po mailu Vám 100% jistotu ničeho dát nemohu.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | dnes, 14:03
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce