Konec rodičovské

Dobrý den, rodičovskou pobírám od 1. ledna 2014, mám ji na 3 roky, dokdy ji budu tedy mít? A zaměstnavatel drží místo 3 roky nebo do 3 let věku dítěte? Děkuji Jana.

Odpověď Mgr. Věra Tautová, DiS., mateřská a rodičovská dovolená:

Dobrý den, rodičovský příspěvek už není omezen časově, ale je vyplácen tak dlouho, dokud nevyčerpáte 220.000,-. Pokud jste si tuto částku rozložila na tři roky, budete rodičovský příspěvek pobírat tři roky. Zaměstnavatel má povinnost držet místo do tří let věku dítěte, jiná doba záleží na dohodě mezi jím a vámi.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Konec rodičovské - diskuze


Konec rodičovské - poradna

PPM a povinnost zaměstnavatele

| hakro | 27.10.2016, 00:17
Dobrý den, nyní jsem na RD s 2. dítětem a čekám 3. dítě (rizikové těhotenství). RD a RP budu pobírat do tří let dítěte a měla jsem nárok na PPM. Mezi nástupem (návratem) do zaměstnání a nástupem na mateřskou se 3. dítětem mám 3 měsíce, po které budu pravděpodobně na nemocenské. Mám v tomto případě s 3. dítětem stále nárok na PPM a musí mi zaměstnavatel držet místo do tří let 3. dítěte (mám smlouvu na dobu neurčitou)? Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce