Je nutné natírat opalovacím krémem oční víčka?

Slyšela jsem, že by se opalovacím prostředkem měla natírat i oční víčka. Je to pravda? Nestačí, když používám stíny s podkladovou bází, nebo tímto UV záření projde?

Odpověď MUDr. Silvie Rafčíková, MBA, Kožní lékař ONLINE:

Dobrý den, "opalovací" ochranný krém by se měl natírat na celou kůži vystavenou slunečnímu záření a tedy i na oční víčka - jako podkladový krém, na něj se nanáší dekorativní kosmetika, ta sama o sobě má velmi slabý SPF faktor, samozřejmě ale nezapomeňme na brýle s UV filtrem, kterými chráníme nejen oční víčka, ale i oko (duhovka a sítnice), kde zhoubný melanom může vzniknout taky.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Je nutné natírat opalovacím krémem oční víčka? - diskuze


Je nutné natírat opalovacím krémem oční víčka? - poradna

PPM a povinnost zaměstnavatele

| hakro | 27.10.2016, 00:17
Dobrý den, nyní jsem na RD s 2. dítětem a čekám 3. dítě (rizikové těhotenství). RD a RP budu pobírat do tří let dítěte a měla jsem nárok na PPM. Mezi nástupem (návratem) do zaměstnání a nástupem na mateřskou se 3. dítětem mám 3 měsíce, po které budu pravděpodobně na nemocenské. Mám v tomto případě s 3. dítětem stále nárok na PPM a musí mi zaměstnavatel držet místo do tří let 3. dítěte (mám smlouvu na dobu neurčitou)? Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce