Je možné znaménka odstranit v létě?

Mohou se znaménka na zádech odstranit v létě? Musí se po hojení místo více než jiná ošetřovat opalovacím krémem?

Odpověď MUDr. Silvie Rafčíková, MBA, Kožní lékař ONLINE:

Dobrý den, já nevidím v odstranění znamének v létě žádný problém, některé země mají léto pořád a navíc v létě se vše krásně hojí. Pokud je odstranění zdravotně nutné - tak se na počasí nehledí. Pokud je plánované - třeba z kosmetického důvodu - pak myslím, že záleží na pacientovi, lokalizaci, práci, ... a podle toho zákrok provedeme. Místo hojení se ošetřuje standardně jako okolní kůže, není potřeba jiné ochrany (přelepení jizvy, opalovací krém silnější).

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Je možné znaménka odstranit v létě? - diskuze


Je možné znaménka odstranit v létě? - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 21.10.2016, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce