Jak vysportovat sladkosti - čokoládu, velikost porcí

Poslední dobou si nemohu pomoct a denně sním po obědě sladké cca 2000 kJ. Jakou aktivitu bych musela zařadit, abych je zcela spálila. Myslím, že je to také tím, že nejsem schopná sníst celou porci běžného jídla, ale organizmus energii potřebuje, tak se takto dojídá po obědě velikostně malým, ale energeticky velkým soustem. Je na to nějaké opatření? :-)

Odpověď Mgr. Jana Eliášová, nutriční terapeutka:

Odpovím z pohledu výživy. Na pohyb nejsem odborník, tak to jen obecně. To, co popisujete, je vcelku normální, pokud změníte poměr mezi příjmem a výdejem energie, nebo během dne nepřijímáte dostatečně vyváženou a energeticky hodnotnou stravu. Zamyslete se nad tím, zda v současné době došlo ke změně ve vašem obvyklém režimu – více chodíte ven, méně jíte atd. Jíst 2000 kJ ve sladkosti je docela dost - to je třeba celá 100 g margotka. Porovnejte. Energetický výdej 1200 kJ = 45 min aerobiku nebo 1/2 hodiny rekreačního plavání a 800 kJ běh 1/2 hod. rychlostí 8 km/hod. Doporučila bych se také zamyslet nad způsobem stravování v dopoledních hodinách – velikost a složení snídaně, příp. dopolední svačiny. Zvažte počet denních porcí.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Jak vysportovat sladkosti - čokoládu, velikost porcí - diskuze


Jak vysportovat sladkosti - čokoládu, velikost porcí - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 21.10.2016, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce