Umělá výživa, chrapkání

Dobrý den, paní doktorko, měla bych 2 odlišné otázky: 1) můj chlapeček bude mít 20.1. 3 měsíce. Váží 4,4 kg. Je zcela na umělé výživě (hipp bio combiotic 1), nyní vypije mezi 120-135 ml - je to dostatečné? Nevím, podle čeho se počítá, kolik by měl vypít. Týdně přibírá tak 20 dkg. A je normální, že - i když už třeba nechce cca posledních 10-20 ml - si potom žužlá ruku? Znamená to něco (dává si pěstičku do pusy nebo si žužlá rukáv či mikinu)? 2)Potom jsem se chtěla zeptat, jestli je normální, když při nosním dýchání celý den tak chrapká. Šušiny v nose nemá a ani soplík mu neteče. Může mít třeba větší nosní mandle? Děkuji předem za odpovědi.

Odpověď

1. Příjem mléka a váhové přírůstky jsou dostatečné, cucání pěstiček je u miminek normální, neznamená hlad. 2. Lehké chrapkání miminek je způsobené hleny, které dítěti zatékají do nosohltanu, nemusí to znamenat rýmu a onemocnění, v tomto počasí je lehká produkce hlenu normální, ležícím dětem nevytéká z nosu, ale zatéká do nosohltanu, a to způsobuje lehké chrapkání. Zkuste nos prokápnout vincentkou, mořskou vodou. 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Umělá výživa, chrapkání - diskuze


Umělá výživa, chrapkání - poradna

Městnání ledviny

| Janah84 | 23.10.2016, 16:01
Dobrý den. Jsem 24. týdnu těhotenství po IVF už od 18. 10. se potýkam s bolestmi v pravé oblasti bederní krajiny a pravé poloviny břicha. Uzavřeno jako městnání pravé ledviny z důvodu útlaku močovodu dělohou. Momentálně řešení konzervativně analgetiky Spasmopan. Bohužel bolesti přetrvávají po celé dny. Úlevové polohy nezabírají. Analgetika mohu také v omezeném množství. Pomáhá snad jen teplo. Ale je to vyčerpávající a únavné. Chtěla bych vědět, zda se tento stav může zlepšit. Sledují mě na sonu, kontrola moče. O zavedení stentu u nás nechtějí ani slyšet. Boji se ohrožení dítěte. Tak jen bych ráda věděla, zda se to zlepší a zda mám tlačit na zavedení stentu. Děkuji Hrdličková

Dobrý večer, nevím, v jaké nemocnici svůj problém řešíte. U nás v Brně zavádějí těhotným pacientkám stenty zcela běžně, pokud je to indikováno a analgetika nezabírají. S dítětem nemá zavedení nic společného, nijak ho neohrožuje. Spíš Vás by mohly zatěžovat opakované infekce, které se mohou při městnání objevovat. Každopádně je toto ale otázka pro urologa, nikoliv gynekologa, takže nějaké prognózy vám těžko mohu říci. Toto jsou jen zkušenosti s našimi urology.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 23.10.2016, 19:24
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce