Ublinkávání

Dcerka (2,5 měsíce) po některém kojení ublinkává. Nestává se to bezprostředně po kojení, ale v odstupu i jedné hodiny. Tento problém se nevyskytuje po každém kojení, pokud ale už začne ublinkávat, je to poměrně velké množství. Dcera prospívá, na pohled jí nic nechybí, přesto mě to trochu znervózňuje. Děkuji.

Odpověď

Ublinkávání tak malých dětí je velmi časté, většinou po zavedení zeleninových příkrmů mizí. Příčinou může být nedostatečné odříhávání, nebo přepíjení dítěte.
Zkuste po začátku kojení po 2 - 3 minutách nechat dítě odříhnout a poté dokojte, kojte maximálně 15 minut a nekojte z obou prsou. Pokud se odříhnutí nepodaří, pokládejte dítě do postýlky do zvýšené polohy a na bok.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Ublinkávání - diskuze


Ublinkávání - poradna

Problém

| Aanninka4444 | dnes, 19:36
Dobrý den, mám takový problém a chtěla bych znát váš názor. 18.-23.9. jsem měla normálně menstruaci, ale ze 27 na 28.9. v noci jsem měla pohlavní nechráněný sex, bez vyvrcholení ale nebyla jsem si jistá, tak jsem užila 28.9. večer postinor. Ale 4.10. jsem začala lehce krvácet a trvalo to do 8.10., tak jsem se dozvěděla, že to bývá po užití postinoru, ale ted čekám furt na měsíčky a nic...jsem ted nemocná, měla jsem angínu a mám zánět močových cest...myslíte, že se měsíčky dostaví? Je to krvácení mimo cyklus vážně kvůli postinoru? Trochu se bojím, jestli jsem od něj něco nechytla nebo tak, nebo jestli je možnost těhotenství.... Děkuji

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce