Ublinkávání během i po kojení

Dobrý den, mám 4měsíčního chlapečka, kterého plně kojím cca co 3 hodiny, někdy i delší interval. Trápí mě však jeho ublinkávání. Ublinkává jak během kojení, tak bezprostředně po něm, tak i po mnohem delším intervalu nebo třeba i těsně před následujícím kojením. Už se mu párkrát podařilo přetočit se na bříško, ale to pak hned blinká. Někdy mám pocit, že snad vyblinkal vše, co vypil. Přibírá ale krásně. Na doporučení jsme vyzkoušeli podávat Nutrilon - bohužel však bez valného efektu. Mohu pro toto ještě něco udělat nebo mám vydržet do příkrumu a věřit, že se to pak snad upraví?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Takové ublinkávání bývá často. Pokud dítě dobře přibírá, tak se to neřeší, doporučuje se konzervativně po 3 minutách začátku kojení nechat odříhnout a po nakojení a odříhnutí položit do zvýšené polohy a na bok. Nebo  zkusit NUTRITON - ne Nutrilon, Nutriton je výtažek ze svatojánského chleba na zahuštění mléka v žaludku, podávejte dle návodu po kojení. Pokud se kulí už na bříško, zkontrolujte, aby zvratky nevdechl.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Ublinkávání během i po kojení - diskuze


Ublinkávání během i po kojení - poradna

PPM a povinnost zaměstnavatele

| hakro | 27.10.2016, 00:17
Dobrý den, nyní jsem na RD s 2. dítětem a čekám 3. dítě (rizikové těhotenství). RD a RP budu pobírat do tří let dítěte a měla jsem nárok na PPM. Mezi nástupem (návratem) do zaměstnání a nástupem na mateřskou se 3. dítětem mám 3 měsíce, po které budu pravděpodobně na nemocenské. Mám v tomto případě s 3. dítětem stále nárok na PPM a musí mi zaměstnavatel držet místo do tří let 3. dítěte (mám smlouvu na dobu neurčitou)? Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce