Strava po 1. roce - lze podávat omáčky s cibulovým základem?

1) Kterými rybami je nejlepší začít a jak je upravovat?
2) Mohu již dítěti podávat omáčky s cibulovým základem?
3) Mohu mu zahušťovat omáčky moukou, nebo např. rozmixovanými ovesnými vločkami či jinak?
4) Je lepší dát do svíčkové zakysanou smetanu nebo sunar?
5) Syn zatím odmítá kouskovitou stravu a vyžaduje výhradně mixovanou stravu. Jakmile jsou v ní drobné kousky zeleniny, odmítne jíst. Syrovou zeleninu/ovoce má rád, ale vždy si jen kousek ukousne, převálí v pusince a zase vyplivne. Je na to nějaký "fígl"? :-)
6) Je lepší podávat sunar ráno a nebo před spaním?
7) Je lepší podávat k večeři kaši a nebo slané jídlo?
8) Měly by se nové druhy zeleniny/ovoce stále převařovat a nebo možno zkusit již rovnou podávat v syrovém stavu?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Dobrý den, více o výživě dětí po 1 roce najdete: http://www.babyonline.cz/vyziva-deti/vyziva-1-3-roky, nyní k otázkám: 1. Doporučuje se začít sladkovodními rybami - úprava dušením. 2. Ano, omáčky s cibulovým základem lze zařadit. 3. Lze moukou, rozmixované ovesné vločky jsou vhodnější. Nevhodné jsou hotové jíšky. 4. Lze použít zakysanou smetanu. 5. Do mixované stravy je dobré postupně přidávat, nejprve pasírované, pak "šťouchané", nakonec nakrájené kousky. Toto záleží i na prořezávání zubů u dítěte, čím později se prořezávají, tím déle tíhne k mixované stravě. 6. Jak Vám lépe vyhovuje. 7. Od jednoho roku lze na večeři střídavě podávat kaši a normální vařenou dávku - jídlo. 8. Od jednoho roku lze nové druhy nabídnout i rovnou v syrovém stavu.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Strava po 1. roce - lze podávat omáčky s cibulovým základem? - diskuze


Strava po 1. roce - lze podávat omáčky s cibulovým základem? - poradna

PPM a povinnost zaměstnavatele

| hakro | dnes, 00:17
Dobrý den, nyní jsem na RD s 2. dítětem a čekám 3. dítě (rizikové těhotenství). RD a RP budu pobírat do tří let dítěte a měla jsem nárok na PPM. Mezi nástupem (návratem) do zaměstnání a nástupem na mateřskou se 3. dítětem mám 3 měsíce, po které budu pravděpodobně na nemocenské. Mám v tomto případě s 3. dítětem stále nárok na PPM a musí mi zaměstnavatel držet místo do tří let 3. dítěte (mám smlouvu na dobu neurčitou)? Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce