Špatné trávení ročního dítěte

Dobrý den, ráda bych poprosila o odpovědi:
1) 12měsíční dceři jsem dala příkrm Sunarka - krůtí roláda se zeleninou (kousky), ale druhý den to vykakala do plenky v původním stavu. Kde je problém?
2) Kolik gramů masa lze od 1 roku denně podávat a kolik v jedné porci (množství v syrovém/ vařeném stavu)?
3) Je normální, že 12měsíční dítě běžně kaká 4x denně? Většinou 2x kaše a 2x pevné?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

1. Může se stát, že dítě má ve stolici nestrávené zbytky stavy - pokud jsou kousky tužší a dítě je neumí dobře rozmělnit. 2. Maso nemusíte přesně odvažovat na gramy - blíže o porcích a gramech na porci naleznete v článku nutriční terapeutky Mgr. Jany Eliášové: http://www.babyonline.cz/vyziva-deti/vyziva-1-3-roky3. Malé děti mohou mít rychlejší střevní pasáž, hlavně pokud jí dostatek vlákniny - stolice může být vícekrát denně kašovitá i formovaná.

1. Může se stát, že dítě má ve stolici nestrávené zbytky stavy - pokud jsou kousky
tužší a dítě je neumí dobře rozmělnit.
2.Maso nemusíte přesne odvažovat na gramy - cca 20 - 50 gr  na porci ve vařeném stavu.
3.Malé děti mohou mít rychlejší střevní pasáž , hlavně pokud jí dostatek vlákniny -
stolice může být vícekrát denně kašovitá i formovaná1. Může se stát, že dítě má ve stolici nestrávené zbytky stavy - pokud jsou kouskytužší a dítě je neumí dobře rozmělnit.2.Maso nemusíte přesne odvažovat na gramy - cca 20 - 50 gr  na porci ve vařeném stavu.3.Malé děti mohou mít rychlejší střevní pasáž , hlavně pokud jí dostatek vlákniny -stolice může být vícekrát denně kašovitá i formovaná.
Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Špatné trávení ročního dítěte - diskuze


Špatné trávení ročního dítěte - poradna

PPM a povinnost zaměstnavatele

| hakro | dnes, 00:17
Dobrý den, nyní jsem na RD s 2. dítětem a čekám 3. dítě (rizikové těhotenství). RD a RP budu pobírat do tří let dítěte a měla jsem nárok na PPM. Mezi nástupem (návratem) do zaměstnání a nástupem na mateřskou se 3. dítětem mám 3 měsíce, po které budu pravděpodobně na nemocenské. Mám v tomto případě s 3. dítětem stále nárok na PPM a musí mi zaměstnavatel držet místo do tří let 3. dítěte (mám smlouvu na dobu neurčitou)? Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce