Lze snížit dávky zeleninových příkrmů a raději dítě dokojit?

Syn zdvojnásobil váhu ve 3,5 měsících (PV 2,97 kg, nyní v 5 a třičtvrtě měsících váží 7,2 kg). Doporučila jste mi po příkrmech již moc nekojit. A co když prozatím snížím dávky příkrmů - méně zeleniny a méně kaše a raději dokojím (když mu ještě nebylo 6 měsíců)? A nebo zvýším zeleninu na plnou dávku a již nedokojím, ale večerní kaši snížím např. jen na 50 ml a raději dokojím? Děkuji za Váš názor.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Dávky zeleniny určitě nesnižujte, po zelenině nedokojujte, můžete snížit dávku večerní kaše, a poté dokojit. Kojení lze i nabídnout dítěti dle požadavku během dne. Ale až za 2 hodiny po předchozí dávce - např. té zeleniny.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Lze snížit dávky zeleninových příkrmů a raději dítě dokojit? - diskuze


Lze snížit dávky zeleninových příkrmů a raději dítě dokojit? - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | dnes, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce