Sledujete, co děti ve školce jí?

Proč je to důležité?

Odpověď Mgr. Jany Eliášové, nutriční terapeutky:

Pro správný, vyvážený a plnohodnotný jídelníček dítěte a také pro správnou volbu snídaně a večeře je nutné znát, co děti ve školce jí. Strava dítěte ve školce představuje až 60 % denního příjmu potravy - svačina - oběd - svačina. To znamená, že doma by tato část celodenní stravy dítěte, kterou nemůžeme ovlivnit, měla být vhodně doplněna, aby výsledkem byl celodenní pestrý a vyvážený jídelníček. Nemůže se tak stávat, aby dítě mělo 3 sladká jídla denně - sladké pečivo ke snídani, krupicovou kaši k obědu a palačinky večer. I když se u více dětí - tedy více jídelen a jídelníčků - hůře organizuje, rodič by přesto jídelníčky měl sledovat. Řada školek a škol je má již standardně vyvěšeny nejen na škole, ale i na vlastních webových stránkách. Rodiče by se také měli aktivně zajímat, zda dítě ve školce či škole jí. Někdy se stává, že dítě doma obdrží velkou svačinu, nebo si ji samo ve školních bufetech koupí - většinou nezdravé sladkosti, oběd nejí a již ve 2 odpoledne má hlad. Proto je potřeba tuto situaci sledovat a příp. dopolední svačinku tomu přizpůsobit. Nebo svačinu rozdělit na 2 - část dopoledne, část odpoledne. Pokud dítě obědy nejí z jiných důvodů, je potřeba pátrat po příčině a snažit se jí i za pomocí školy odstranit. Nezapomínejte na pitný režim dítěte.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Sledujete, co děti ve školce jí? - diskuze


Sledujete, co děti ve školce jí? - poradna

Potratova pilulka

| JandaJanda | dnes, 11:05
Dobry den, chtěla bych se zeptat; nyní pobývam v zahraničí konkrétne ve Velké Británii. S největší pravděpodobností jsem těhotná a jelikož to vím s dostatečným předstihem,ráda bych si vzala potratovou pilulku.
Ale mám to dva háčky;
1) chtěla bych ji užít v doma v České republice,jenomže jsem odhlášena z pojišťovny kvůli dlouhodobému pobytu v UK,čili bych si vše u doktora, gynekologa či v nemocnici musela platit sama . Bohužel nemám žádnou svou ženskou lékařku v Praze,kde mám nyní trvalý pobyt. Vzali by mě v pohodě do nemocnice na kontroly a na vše ostatní i v Praze po naslednem přihlášení na pojišťovnu? Zajímá mě jestli je to jejich povinnost a nebo musím jet ke své staré lékářce na Moravu pro doporučení atd.? Je to pro mě značná komplikace cestovat na Moravu z Prahy jen kvůli vyšetření a "papíru ".
2) mám poruchu srážlivosti krve. Konkrétně leidenskou mutaci krve,a zajímá mě,jak postupovat v tomto případě. Jakož formu potratu si vybrat? Je bezpečna potratova pilulka pro ženy s tímto onemocněním a nebo je bezpečnější jít na chirurgický zákrok?
Dekuju moc za odpověď a vážím si vašeho času. Jsem mladá a mám strach, je mi 24 a ráda bych tyto věci řešila v ČR než v Anglii.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce