Savičky - od kdy se používají?

Od kdy miminko používá savičky. Je to uvedené ve výbavičce. Pokud to dobře chápu, je to na čajík. Ale od kdy může miminko pít čaj?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Pokud je dítě plně kojeno, nemusí dostávat jiné tekutiny, lze nakojit i na žízeň. Pokud dostává adaptovoané mléko, lze podávat tekutinu - čaj, nebo jen kojeneckou vodu savičkou, nebo lžičkou. Kojeným dětem lze tekutiny podávat lžičkou v době horka, nebo po zavedení příkrmů - od 4. nebo 6. měsíce, opět lžičkou, nebo savičkou. Pokud je dítě plně kojeno, pozor na odstavení savičkou!

Pokud je dítě plně kojeno, nemusí dostávat jiné tekutiny, lze nakojit i na
žízeň.Pokud dostává adaptovoané mléko, lze podávat tekutinu - čaj, nebo jen
kojeneckou vodu savičkou, nebo lžičkou.Kojeným dětem lze tekutiny podávat lžičkou v
době horka, nebo po zavedení příkrmů - od 4.nebo 6. měsíce, opět lžičkou, nebo
savičkou.Pokud je dítě plně kojeno, pozor a odstavení savičkouPokud je dítě plně kojeno, nemusí dostávat jiné tekutiny, lze nakojit i nažízeň.Pokud dostává adaptovoané mléko, lze podávat tekutinu - čaj, nebo jenkojeneckou vodu savičkou, nebo lžičkou.Kojeným dětem lze tekutiny podávat lžičkou vdobě horka, nebo po zavedení příkrmů - od 4.nebo 6. měsíce, opět lžičkou, nebosavičkou.Pokud je dítě plně kojeno, pozor a odstavení savičkou!
Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Savičky - od kdy se používají? - diskuze


Savičky - od kdy se používají? - poradna

Problém

| Aanninka4444 | dnes, 19:36
Dobrý den, mám takový problém a chtěla bych znát váš názor. 18.-23.9. jsem měla normálně menstruaci, ale ze 27 na 28.9. v noci jsem měla pohlavní nechráněný sex, bez vyvrcholení ale nebyla jsem si jistá, tak jsem užila 28.9. večer postinor. Ale 4.10. jsem začala lehce krvácet a trvalo to do 8.10., tak jsem se dozvěděla, že to bývá po užití postinoru, ale ted čekám furt na měsíčky a nic...jsem ted nemocná, měla jsem angínu a mám zánět močových cest...myslíte, že se měsíčky dostaví? Je to krvácení mimo cyklus vážně kvůli postinoru? Trochu se bojím, jestli jsem od něj něco nechytla nebo tak, nebo jestli je možnost těhotenství.... Děkuji

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce