Roční dítě odmítá nemixovanou stravu

Náš 13měsíční syn již dlouhodobě odmítá stravu, která není zcela rozmixovaná. Zkouším mu do mixované stravy dát pár rozmačkaných kousků, ale sousta mi začne plivat a jídlo nejí. Prosím o radu. Mám ho nechat tedy bez oběda a nebo mu jej nadále mixovat? Nesní ani banán rozmačkaný vidličkou (a přitom to již párkrát v minulosti snědl). :-( A může již pít nepřevařenou vodu z vodovodu?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Doporučuje se do mixované stravy přidávat část pasírovaná a postupně její množství zvyšovat. Poté do pasírované stravy přidat část mačkané stravy a postupně ji také zvyšovat až přejít na tuhou stravu. Vodu z vodovodu již můžete podávat od 1 roku, nemusíte ji již převařovat.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Roční dítě odmítá nemixovanou stravu - diskuze


Roční dítě odmítá nemixovanou stravu - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | dnes, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce