Dítě odmítá masozeleninový příkrm a chce ještě dokojit

Mé trápení trvá, byla jsem po týdnu na převážení a přibral 500g - to bylo šíleně moc, po svátcích zase nepřibral ani deko. Mezitím už si zvyknul na lahvičku a přikrmuju ho po kojení, ale naopak máme problémy s příkrmem. Od paní doktorky mám nařízeno, že mu mám dávat v poledne masozeleninový příkrm (nejlépe hovězí a telecí maso) a bez kojení. Teď mi to ale úplně odmítá - stačí lžička a nechce. Říkali tady maminky, že ho mám nakojit a zkoušet druhý den. Paní doktorka mi tvrdí, že to tak dělat nemám, má se prý naučit, že dostane pouze příkrm. Tak nevím, jaká je dostatečná dávka. Když ho nutím, tak sní třetinu skleničky a stejně vypadá, že by ještě chtěl mlíčko. Úspěšnější nejsme ani u ovoce. Tady jsem se dočetla, že ovoce by se mělo nasadit, až se naučí jíst zeleninku (pouze zeleninu(!), nám paní doktorka říkala dávat maso).

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Dle věku dítěte se začíná podávat masozeleninový příkrm. Na zvykání je třeba začít s mrkví, mrkev + brambora. Pokud dítě nesní celou dávku zeleniny, je třeba jej dokojit. Protože bude mít hlad a bude plakat.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Dítě odmítá masozeleninový příkrm a chce ještě dokojit - diskuze


Dítě odmítá masozeleninový příkrm a chce ještě dokojit - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 21.10.2016, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce