Převařování, kombinace zeleniny

Dobrý den, je nutné pro 8měsíční mimi převařovat i kupovanou kojeneckou vodu na pití? A mohu k jídlu podat i vařenou červenou řepu? S čím ji zkombinovat? V případě nouze jsem malé povařila kupovanou mraženou zeleninovou směs do polévky...je to dobře nebo se jí máme raději vyhnout? Kolik druhů zeleniny maximálně kombinovaně podávat společně? A jak se u dítěte případně projeví alergie na nějaké jídlo?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Převařovat kojeneckou vodu je nutné do 1 roku. Červenou řepu při dobré snášenlivosti dítětem můžete podat. Můžete přidat mrkev, celer, petržel, brambory. Kupovanou mraženou zeleninu lze podávat. Druhů zeleniny můžete kombinovat neomezeně, pouze ty, na které je dítě již zvyklé. Alergie na jídlo se projeví zvracením, průjmem, nebo vyrážkou.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Převařování, kombinace zeleniny - diskuze


Převařování, kombinace zeleniny - poradna

Lezení

| haloka | dnes, 08:53
Dobrý den, mám dvojčátka narozená o 7 týdnů dříve, dnes je jim 10 měsíců a stále se nám nechce lozit... Od čtyř měsíců cvičíme Vojtu. Teď už je ale cvičení nad mé síly, kluci se brání, z daných pozic mi "utíkají". Má takové cvičení vůbec smysl? Kluci se od 6 měsíců přetáčí, plazit se začali mezi 8.-9. měsícem a tohle jim zatím zůstává. Žádná další dovednost se jim nechce. Je ještě nějaká možnost, jak podpořit k lezení?
Děkuji za váš čas!

Doporučuji pokračovat ve cvičení - jak Vám to čas a děti dovolí, cvičení podporuje rozvoj a zapojování správných svalových skupin k danému pohybu - tedy i k lezení. U předčasně narozených dětí jde rozvoj pohybu pomaleji, vytrvejte. Doporučuji kontrolu na rehabilitaci.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | dnes, 09:20
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce