Přesnídávky s tvarohem a tuňákem od 8. měsíce?

V časopise Hamánek jsem viděla nabídku dětské přesnídávky s tvarohem od 6. měsíce, přitom vím, že výrobky z kravského mléka i kravské mléko samotné se doporučuje až od 1 roku. Mohu dítěti takovouto přesnídávku podat?

Také se chci zeptat na jimi doporučovanou přesnídávku s tuňákem od 8. měsíce. Je to vhodné?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Kravské mléko a výrobky z kravského mléka se skutečně doporučují od 1 roku věku. Do 1 roku stačí dítěti živý jogurt. Z tohoto pohledu doporučuji tuto přesnídávku od 1 roku. Přesnídávku s tuňákem taktéž doporučuji až od 1 roku, obecně ryby se doporučují od 1 roku věku. Mořské plody jsou nevhodné dokonce do 5 let.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Přesnídávky s tvarohem a tuňákem od 8. měsíce? - diskuze


Přesnídávky s tvarohem a tuňákem od 8. měsíce? - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 21.10.2016, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce