Pitný režim 20měsíčního dítěte

Mám 20měsíční dcerku a trochu bojujeme s pitím. Snažím se jí nabízet během celého dne, pijeme pouze vodu. Můj dotaz se týká pití při jídle. Samozřejmě když stolujeme, má pití vždy při ruce. Ale když během dne "něco zobe", musím jí dávat pokaždé pít? Někde jsem četla, že se má pít při každém jídle, znamená to tedy i při "drobných svačinkách"? Nebo si dcerka řekne sama? Nechci jí to zase pořád nutit :-) Moc děkuji za odpověď. Moc si Vážím Vašich stránek a Vaší pomoci.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Dětem, které málo pijí, je vhodné pití nabízet k vypěstování správného pitného režimu. Je vhodné zapíjet i malé svačinky. Při každém jídle by dítě mělo vypít hrníček tekutiny, mezi jídly popíjet - zkuste dítěti nabízet tekutiny, zvláště při sportovních aktivitách. Jsou děti, které si o pití samy neříkají, těmto je opravdu nutné pití nabízet. Dítě by mělo přijmout 150 ml tekutiny na kilo váhy a den.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Pitný režim 20měsíčního dítěte - diskuze


Pitný režim 20měsíčního dítěte - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | dnes, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce