Pití pro kojence po příkrmech

Dobrý den, zatím dávám synovi k pití po příkrmech jen převařenou vodu a nebo vývar ze zeleniny. Ráda bych zavedla i nějaké čajíčky, ale do instatních směsí jít nechci. Slyšela jsem, že není vhodný ani heřmánkový čaj a fenyklový mu nechci dávat "zbytečně", když ho prdíky netrápí. Jaký jiný čaj nebo nápoj byste mi prosím doporučila? A jaké množství by tak měl vypít po 180 g příkrmu?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Do 1 roku postačí dítěti převařená kojenecká voda. Pokud nemá větry, nemusíte podávat fenyklový a heřmánkový čaj.
Do 1 roku jsou k dispozici hlavně granulované čaje, v nálevových sáčcích je jen fenyklový a heřmánkový.
Tekutiny nabízejte podle chuti cca do 200 ml / den.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Pití pro kojence po příkrmech - diskuze


Pití pro kojence po příkrmech - poradna

Krvácení uprostřed menstruačního cyklu

| moni0062 | 25.10.2016, 20:26
Dobrý den, ráda bych se zeptala na Váš názor. Mám obvykle pravidelnou menstruaci cca po 30 dnech. Nyní se u mě objevilo krvácení již 12. den cyklu a trvá již 11 dní. Zpočátku se jednalo pouze o špinění, které ale dnes zesílilo v krvácení. Trochu mě také pobolívává v podbřišku. Gynekologa jsem navštívila 5. den špinění udělal ultrazvuk a vše je podle něj v pořádku a jedná se pravděpodobně o ovulační krvácení. Nicméně mne znepokojuje délka krvácení. Jsem rok po císařském řezu. Myslíte, že mám gynekologa znovu navštívit nebo počkat po skončení dalšího cyklu? Může se jednat o něco vážného, co by ultrazvuk neukázal? Děkuji za radu.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce