Oslazené čaje ve školce

Dobrý den, doma pijeme obyčejnou vodu bez bublinek, ve školce však dětem podávají pouze oslazené čaje. Velice mně to vadí, protože děti pak doma vyžadují rovněž vše slazené. Co s tím?

Odpověď Mgr. Jany Eliášové, nutriční terapeutky:

Máte pravdu, že v mnoha školkách se vaří čaje, bohužel v některých dokonce černé čaje, což je pro děti naprosto nevhodné, obsahuje tein s obdobnými účinky, jako má kofein. Nejvhodnější by byly ovocné neslazené, slabé čaje, nebo čerstvé ovocné šťávy, ředěné vodou alespoň 1:1, nebo nezávadná pitná voda. Pokud je nemožné se ve školce na zdravém pitném režimu domluvit, doporučuji dítě do školky vybavit vlastním pitím.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Oslazené čaje ve školce - diskuze


Oslazené čaje ve školce - poradna

Krvácení uprostřed menstruačního cyklu

| moni0062 | 25.10.2016, 20:26
Dobrý den, ráda bych se zeptala na Váš názor. Mám obvykle pravidelnou menstruaci cca po 30 dnech. Nyní se u mě objevilo krvácení již 12. den cyklu a trvá již 11 dní. Zpočátku se jednalo pouze o špinění, které ale dnes zesílilo v krvácení. Trochu mě také pobolívává v podbřišku. Gynekologa jsem navštívila 5. den špinění udělal ultrazvuk a vše je podle něj v pořádku a jedná se pravděpodobně o ovulační krvácení. Nicméně mne znepokojuje délka krvácení. Jsem rok po císařském řezu. Myslíte, že mám gynekologa znovu navštívit nebo počkat po skončení dalšího cyklu? Může se jednat o něco vážného, co by ultrazvuk neukázal? Děkuji za radu.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce