Mražení masa a zeleniny

Dobrý den, vzhledem k tomu, že upřednostňuji zeleninu ze zahrádky před kupovanou, taktéž zvířata z domácího chovu, zajímaly by mě Vaše názory ohledně postupu uskladnění potravin pro zpracování příkrmů pro 6 měsíčního syna. 1) V současné době zeleninu krájím na malé kousky a mrazím. Večer předem zeleninu vyndám z mrazáku do lednice a druhý den uvařím. Lze to takto praktikovat? 2) Maso mrazím již uvařené. Vadí to moc? Pak se snažím ho v zelenině jen přihřát, aby se znovu nevařilo. 3) Někdo vaří příkrm na 2 dny a uchovává jej v lednici. Co si o tom myslíte? 4) Nemáte zkušenost se zavařováním hotového příkrmu? Že bych si zavařila několik porcí příkrmu na několik dní/týdnů dopředu? Ale vzhledem k tomu, že se nedoporučuje potraviny opakovaně ohřívat, tak tuto zásadu poruším i v tomto případě. Vadí to moc? 5) Budeme již začínat s ovocem. Je nutné ho první 2 týdny dusit? A je možné jej rozmixovat a zmrazit (udělat si zásoby na zimu)?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

1) Lze mrazit zeleninu, ale před uvařením už nemusíte nechávat rozmrazovat, lze vařit přímo.
2) Nedoporučuji mrazit uvařené maso a potom jen prohřát, kvůli bakteriím by mělo projít varem, doporučuji mrazit malé kousky masa a vařit spolu se zeleninou.
3) Lze si nachystat porce do lednice dopředu, ale před podáním, pokud nejsou sterilované, musí projít varem kvůli bakteriím, takže se zbytečně 2x vaří.
4) Nejvýhodnější je sterilování připravené dávky zeleniny s masem - uvaříte a ještě horké naplníte do skleniček, obrátíte dnem vzhůru, sklenička chytne, po otevření lze jen prohřát, ale pokud by zbylo a ohřívala byste 2. den, musí projít varem.
4) Ovoce se doporučuje během prvních 14 dní podávání dusit, aby se omezily alergeny, poté pokud dítě nemá potíže, můžete nabídnout čerstvé. Rozmixované a zamražené na zimu se doporučuje dětem od 1 roku, do 1 roku by rozmražené mělo projít varem kvůli bakteriím.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Mražení masa a zeleniny - diskuze


Mražení masa a zeleniny - poradna

Porod

| vlastikc | dnes, 20:56
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda postup, který byl zvolen u mého porodu byl správný. Byla jsem hospitalizována pro odtok plodové vody v 39.týdnu v 11.hod dopoledne. Bolesti jsem téměř žádné neměla a byl zvolen vyčkávací postup. Na noc mi však byly podány tišící léky a teprve druhý den dopoledne se mi snažili porod vyvolat, poté nastaly naprosto nesnesitelné bolesti, které zase byly hned tlumeny a protože už jsem byla vyčerpaná neměla jsem sílu ani mluvit natož rodit. Ve 13.52 jsem podstoupila císařský řez. Nyní jsou synovi 4 měsíce a byl mu diagnostikován hypertonický syndrom následkem hypoxie. Je tento postup standartní ? Děkuji

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Bc. Miloslava Kameníková | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce