Množství mléčných výrobků pro 2leté dítě

Náš syn odmítá UM a kaše do něj dostanu pouze obden a maximálně 100 ml. Je malý jedlík. Stačí prosím 2letému synovi 300 ml mléčných výrobků denně, nebo máme nahradit např. obden přesnídávku dalším mléčným výrobkem? Pak ale nebude mít žádné ovoce, navíc zeleninu odmítá.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Ve 2 letech není nutné UM, stačí 300 ml mléčných výrobků - kaše, jogurt. Můžete vařit v kravském mléce - pudink, omáčky, koktejly. Je nutné podávat maso - 1x denně 6 dní v týdnu - aby mělo dítě dostatek železa, kyseliny listové a B vitamínů.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Množství mléčných výrobků pro 2leté dítě - diskuze


Množství mléčných výrobků pro 2leté dítě - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | dnes, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce