Kolik podávat ml pití po příkrmu, když dítě pije málo MM?

Synovi je 7 měsíců a mateřského mléka pije bohužel málo - cca 400 - 550 ml za den, k tomu jeden masozeleninový příkrm 175 g a rýžovou kaši ze 100 ml vody. Mám mu již začít doplňovat jiné tekutiny a v jakém množství (kolik ml)? Jen po příkrmech nebo i během dne? Většinou po podání nápoje po příkrmu vypije 5-10 ml (z lahvičky nebo po lžičkách) a začne vodu prskat. Jak jinak mu ji mám podat? Děkuji za radu.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Jsou děti, které přijímají tekutiny špatně, je nutno jim je stále nabízet, doporučuje se je obměňovat. Množství je  150 ml/ kg/den. Dítě v 7 měsících by mělo dostat i jeden ovocný příkrm.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Kolik podávat ml pití po příkrmu, když dítě pije málo MM? - diskuze


Kolik podávat ml pití po příkrmu, když dítě pije málo MM? - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | dnes, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce