Kolik má vypít za den 3leté dítě?

Dobrý den paní doktorko, prosím Vás, kolik tekutin by měl vypít za den 3letý kluk? Učím syna, aby mi pil z hrnku místo z flašky, ale on je schopný mi třeba 6 hodin nepít, jen, aby nepil z hrníčku, ale když už to nevydržím, tak je schopný vypít celou flašku (vhodnou pro roční dítě) celou. Děkuji Vám velmi za odpověď.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Potřeba tekutin je 150 - 180 ml na kilo a den, ve 3 letech by dítě mělo pít z hrnku nebo pítka, láhev je zlozvyk. Nabízejte hrníček, ale pokud dítě nepije 6 hod, tak nabídnětě láhev, časem z toho vyroste.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Pitný režim 3letého dítěte - diskuze


Pitný režim 3letého dítěte - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 21.10.2016, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce