Kojím dítě málo?

S hrůzou jsem zjistila, že dítě asi kojím méně než by mělo být. Malá má 8 měsíců. Během dne má (od rána) ke snídani kojení, dopoledne domácí přesnídávku s jogurtem 190 g (jedná se o povařené bio ovoce a bílý bio jogurt Hollandia), v poledne masozeleninový příkrm cca 200 g (domácí), odpoledne kojení, pak kupovaná přesnídávka 190 g (někdy opět s jogurtem), na noc mléčnou kaši 200 g (hustá, krmená lžičkou). Během dne ji i několikrát dokojuji před spaním, takže si určitě alespoň ještě 2x cucne, stejně tak je to i během noci. Stačí jí to? Nebo bych měla nějaký příkrm nahradit zase kojením? Ještě doplním, že malá je velmi čilá (sedne si sama, leze, chodí kolem nábytku, stojí bez držení) - 74 cm, 9 kg.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Počet kojení dostačuje, výživa Vašeho dítěte je správná a dostačující.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Související články

Kojím dítě málo? - diskuze


Kojím dítě málo? - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 21.10.2016, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce