Jídlo v 9 měsících

Dobrý den, dceři je 9 měsíců, chtěla jsem se zeptat, co vše již může jíst? Příkrmy má od 4,5 měsíců, dáváme veškerou zeleninu, rýži, brambory, těstoviny. Z masa měla kuřecí, králičí, krůtí. Nevím, jak s mléčnými výrobky. Dcera pije v noci nutrilon, přes den čaj. Chtěla bych jí dělat kaši, puding... z kravského mléka. Je to možné? Jaké jogurty jsou vhodné? Co tvaroh? Kdy může jíst stravu jako dospělý? Děkuji.

Odpověď

Pro děti do 1 roku nejsou vhodné neadaptované výrobky z kravského mléka. Tj. do 1 roku může dítě dostávat adaptované mléko - Nutrilon, Sunar, Beba, Hipp, kaše v adaptovaném mléce - tedy kojenecké kaše kupované v lékárně, do kterých se přidává jen kojenecké voda, od 8. měsíce jogurt bílý čistý - Danone, Dobrá máma, Hopandia.
Výrobky z klasického kravského mléka lze zařazovat do jídelníčku až od 1 roku věku dítěte - tvarohy, kravské mléko, pribiňáky, pudink.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Jídlo v 9 měsících - diskuze


Jídlo v 9 měsících - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 21.10.2016, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce