Je nutné budit 6měsíční dítě na kojení?

Dobrý den, jak často by se prosím měl 6ti měsíční syn budit v noci na kojení? Naposledy jí v 18:30 hodin, spí od 19:30 hodin. V noci se vzbudí v 1:30 na kojení, ale poslední 3 dny mu dám dudlíka a on usne a vzbudí se ve 4 hodiny, pak v 6:30 hodin. Nebo bych ho měla kojit i v těch půl druhé? Moc děkuji za radu.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Dítě není nutné již v tomto věku v noci na jídlo budit, zažádá si samo. Pokud se probudí samo, kojení mu můžete nabídnout, ale není nutné, můžete zkusit podat pouze kojeneckou vodu na žízeň. Buzení dítěte totiž nemusí souviset nutně s hladem - růst zubů apod.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Související články

Je nutné budit 6měsíční dítě na kojení? - diskuze


Je nutné budit 6měsíční dítě na kojení? - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | dnes, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce