Jak často kojit 7měsíční dítě?

Dobrý den, mám 7měsíčního syna, již máme 3 příkrmy a jen 2 kojení: 4:30 h - kojení 8:00 h - ovoce 11:30 h - zelenina 14:30 h - kojení 17:30 h - kaše. Usíná v 19:30 h. Tento režim si tak nějak "stanovil" sám, resp. dříve měl poslední jídlo mezi 18:15 a 19:15, nyní již před 18. hodinou. Večer však nepláče hlady. Poslední dny jsem ho začala před spaním kojit, protože mám strach, aby nestrádal. Zase bych však nerada, aby večerní kojení pojal jako uspávací rituál. V noci se mockrát budí, ale nemyslím, že hlady (pláče i hodinu po nakojení). Vždy se spokojí s dudlíčkem a až kolem půl páté začne plakat v krátkých intervalech, tak hned nakojím. Jednak mě trápí, že se v noci co hodinu budí, pase hříbátka a pláče a já nevím, jak mu "pomoci". Stále sebou "hází" a "heká", a to i po nakojení. A za druhé mě trápí ten náš časový rozvrh jídel. Nebyl by způsob, jak to posunout? Aby měl ranní kojení o něco později a tím mu i večerní jídlo vyšlo na později? Nebo myslíte, že mám přidat nějaké kojení přes den? Po kojení vždy vydrží 2,5 hodiny bez jídla, po zelenině nebo kaši vydrží 3-3,5 hodiny, tak nevím, kam mu to tam "vmáčknout". Navíc velkou část dne prospí, tak moc času na jídlo nezbývá... A samozřejmě ho nechci překrmovat.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

V 7 měsících stačí dítěti 2 kojení, není nutno ho kojit ještě večer na uspání, pokud nemá hlad a nežádá si sám,  přihlásil by se na kojení sám. Neklidné spaní je nejčastěji způsobeno prořezáváním zubů, pokud se dítě uklidní dudlíkem, neřešte to jinak, po prořezání zubů se to zklidní. Nebo neklid v noci může být způsobený větříky - zkuste probiotické kapky.

V 7 měsících stačí dítěti 2 kojení, není nutno ho koji ještě večer na uspání, pokud nemá hlad a nežádá si sám,  přihlásil by se na kojení sám.Neklidné spaní je nejčastěji způsobeno prořezáváním zubů, pokud se dítě uklidní dudlíkem, neřešte to jinak, po prořezání zubů se to zklidní.Nebo neklid v noci může být způsobený větříky - zkuste probiotické kapky.
Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Související články

Jak často kojit 7měsíční dítě? - diskuze


Jak často kojit 7měsíční dítě? - poradna

Problém

| Aanninka4444 | 24.10.2016, 19:36
Dobrý den, mám takový problém a chtěla bych znát váš názor. 18.-23.9. jsem měla normálně menstruaci, ale ze 27 na 28.9. v noci jsem měla pohlavní nechráněný sex, bez vyvrcholení ale nebyla jsem si jistá, tak jsem užila 28.9. večer postinor. Ale 4.10. jsem začala lehce krvácet a trvalo to do 8.10., tak jsem se dozvěděla, že to bývá po užití postinoru, ale ted čekám furt na měsíčky a nic...jsem ted nemocná, měla jsem angínu a mám zánět močových cest...myslíte, že se měsíčky dostaví? Je to krvácení mimo cyklus vážně kvůli postinoru? Trochu se bojím, jestli jsem od něj něco nechytla nebo tak, nebo jestli je možnost těhotenství.... Děkuji

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce