Intervaly v kojení u měsíčního miminka

Dobrý den paní doktorko, mám měsíční miminko. Kojím ho po 2 hodinách, vypije 80 ml, ale protože mám nedostatečnou tvorbu mléka, musím dokrmovat sunarem. Teď přibral za týden 400 g a dostali jsme vynadáno, že je to moc. Mám kojit po 3 hodinách. Syn plakal hlady hodinu, což jsem nevydržela a vrátila se zpět ke svému systému. O tom, že mám málo mlíka, nechce pediatr ani slyšet. Poradíte?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Matka v šestinedělí může mít dostatek mateřského mléka, ale vzhledem k rekonvalescenci po těhotenství a porodu asi nemá  plnou výživovou hodnotu, která nastupuje po ukončení šestinedělí. Je třeba vyhovět dítěti, přírůstek 400 g za týden je větší, dítě by mělo přibývat 150 - 200 g, ale nemůžete nechat dítě plakat hladem. Kojte po 2 hodinách během dne a nedokrmujte a nechejte dokrm jen v noci, aby se intervaly prodloužily a abyste si odpočala a laktace se dostatečně rozvinula. Pro dostatečný rozvoj laktace je důležitá plnohodnotná strava matky - maso, mléko, mléčné výrobky a odpočinek.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Související články

Intervaly v kojení u měsíčního miminka - diskuze


Intervaly v kojení u měsíčního miminka - poradna

Městnání ledviny

| Janah84 | 23.10.2016, 16:01
Dobrý den. Jsem 24. týdnu těhotenství po IVF už od 18. 10. se potýkam s bolestmi v pravé oblasti bederní krajiny a pravé poloviny břicha. Uzavřeno jako městnání pravé ledviny z důvodu útlaku močovodu dělohou. Momentálně řešení konzervativně analgetiky Spasmopan. Bohužel bolesti přetrvávají po celé dny. Úlevové polohy nezabírají. Analgetika mohu také v omezeném množství. Pomáhá snad jen teplo. Ale je to vyčerpávající a únavné. Chtěla bych vědět, zda se tento stav může zlepšit. Sledují mě na sonu, kontrola moče. O zavedení stentu u nás nechtějí ani slyšet. Boji se ohrožení dítěte. Tak jen bych ráda věděla, zda se to zlepší a zda mám tlačit na zavedení stentu. Děkuji Hrdličková

Dobrý večer, nevím, v jaké nemocnici svůj problém řešíte. U nás v Brně zavádějí těhotným pacientkám stenty zcela běžně, pokud je to indikováno a analgetika nezabírají. S dítětem nemá zavedení nic společného, nijak ho neohrožuje. Spíš Vás by mohly zatěžovat opakované infekce, které se mohou při městnání objevovat. Každopádně je toto ale otázka pro urologa, nikoliv gynekologa, takže nějaké prognózy vám těžko mohu říci. Toto jsou jen zkušenosti s našimi urology.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 23.10.2016, 19:24
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce